Vereség az SZKKA U22 ellen

Hits: 218
A Celldömölki VSE ellen mutatott teljesítmény után pozitív hangulatban és légkörben vártuk az SZKKA U22 elleni idegenbeli NB II-es bajnokit. Az első félidőben végig tartottuk a lépést a vas megyei csapat ellen, felváltva estek a gólok. A 25. percben emberhátrányba kerültünk, a hazai csapat ezt kihasználva növelte az előnyét. A szünetre 16:14-es szombathelyi vezetéssel vonulhattak a csapatok.  A 2. játékrész 4. percében ismét sikerült egalizálnunk, ekkor 17:17-et mutatott az eredményjelző. A 43. percben kettős emberhátrányba kerültünk, ezt kihasználva ellépett a hazai csapat (25:20). A szombathelyi gárda végül 6 góllal, 35:29 arányban nyert.

NBII Észak-nyugati csoport női felnőtt

Szombathelyi KKA U22- KK Ajka 35:29 (16:14)
Helyszín: Szombathely, Egyetemi Csarnok
Vezette: Gyalog Erika, Szűcs András
KK Ajka csapata: Pálinkás V.; Forster A.; Horváth Zs. (kapusok); György Sz. 2; Rózsás J. 6; György P. 7; Bánhelyi N. 4; Borsos F. 5; Busznyák L. 1; Völler P. 3; Jalkóczi K. 1; Gelencsér L.; Tóth F.; Klespitz D.
Vezetőedző: Károlyfi Viktor
Erőnléti edző: Halász Dániel

Értékelések:
Edzői szemmel Károlyfi Viktor (vezetőedző-KK Ajka): “Támadó játékunkkal elégedett vagyok, hisz egy jobb csapat ellen 29 gólt szereztünk, de szélső játékban illetve a visszarendeződésben, még nagyon sokat kell fejlődnie a csapatnak. A védelmünk ma nem igazán állt össze, szélekről sok gólt kaptunk, kapusaink sem hozták az előző mérkőzésen nyújtott jó teljesítményt!”

Játékos szemmel Rózsás Josephine (irányító-KK Ajka):”Határozottan, jó lövésértékesítéssel kezdtük a találkozót. Az első félidőben lendületes játékot játszott mindkét csapat. A második félidő azonban más képet mutatott sajnos nem a mi javunkra. A helyzetkihasználásunk nem volt megfelelő és több technikai hibát is vétettünk a megengedettnél. Ebben a jövőben fejlődnünk kell! A mérkőzés végén pedig a kapott lerohanás gólok által állított be az ellenfél egy magabiztos győzelmet. Ebből a mérkőzésből mindenképpen tanulnunk kell, le kell vonni a következtetéseket és készülni, javulni a soron következő összecsapásokra. Hajrá Ajka!”