Vereség a listavezetőtől

Hits: 108

8 gólos vereséget szenvedett Veszprémben a KK Ajka női együttese az NBII-es felnőtt pontvadászat
11. fordulójában.
Veszprém Pannon SE- KK Ajka (17:13) 32:24
Veszprém, Wartha Sportcsarnok
Vezette: Koltai Dániel, Poller Zoltán
KK Ajka csapata: Pálinkás V.; Horváth Zs. (kapusok); Tóth F.; Vida Cs. 9; György Sz. 2; Klespitz D.;
Jalkóczi K.; Fábián X.; György P.; Borsos F. 2; Regovics V. 5; Völler P. 3; Berecz N.; Németh R.; Bánhelyi
N.; Rózsás J. 3;
Kiállítások: 4 perc, illetve 8 perc
7 méteresek: 4/2, illetve 7/6
Vezetőedző: Károlyfi Viktor
Erőnléti edző: Halász Dániel
Az NBII- es felnőtt bajnokságban még tartanak a küzdelmek, így a KK Ajka együttesére is még feladat
várt a sorozat hétvégi fordulójában. Ráadásul nem is akármilyen, ugyanis a tabella hetedik helyén álló
ajkai hölgyek az éllovas Veszprém otthonában léptek pályára vasárnap délután három órától.
A találkozót a házigazdák gólja nyitotta, de hiába szerezték az első gólt a veszprémiek, a KK Ajka
játékosai nem akartak leszakadni, a 11. percben minimálisra csökkentették a hátrányukat (7-6). Ekkor
azonban egy újabb ajkai gólcsend következett, s ezt 6 perc alatt lőtt 4 góllal bosszulták meg a
vendéglátók, akik három- négygólos fórjukat a lefújásig meg is őrizték, így a szünetre 17-13-as hazai
vezetéssel vonultak a felek.
A 44. percig tartotta 4 gólos előnyét a Némethné Sulyok Erzsébet által irányított veszprémi csapat,
ám a véghajrában újra fölénybe került a házigazda, mely 22-18 után nem engedte közelebb férkőzni a
Károlyfi Viktor által vezetett csapatot és végül 32-24-es sikert aratott az Ajka ellen.