Véget ért a szezon

Hits: 183

A szezon utolsó mérkőzésén a kecskeméti csapat látogatott az ajkai sportcsarnokba. A péntek esti összecsapáson a vendégek kezdtek jobban, a nyolcadik percben 3-8-at mutatott az eredményjelző. A hazaiak játékába rengeteg technikai hiba csúszott, amit a kecskemétiek könyörtelenül kihasználtak és gyors indítások után könnyű gólokat szerezve biztos előnyt szereztek (7-16). Az ajkaiak edzője, Velky Péter a huszadik percben már másodszor kért időt, de ezután sem változott a játék képe, így a vendégek mehettek nyugodtabban a szünetre. A folytatásban összekapta magát a KK Ajka, tíz perc alatt öt gólosra faragta hátrányát, de a vendégek zsinórban három gólt lőttek és vissza állították a különbséget (19-27). A hazai kapuban Baracskai

parádézott, ami után ismét közelebb zárkózott a vendéglátó csapat és a hajrá előtt négy gólra csökkentette hátrányát (26-30). A végjátékban már csak a kecskeméti csapat volt eredményes, így a lefújás után ők örülhettek a bajnoki pontoknak. Az első félidőre az enerváltan és pontatlanul kézilabdázó ajkaiak túl nagy hátrányba kerültek, ami rányomta bélyegét az egész mérkőzésre. A második játékrészben részben sikerült a felzárkózás, de a bravúr ezúttal elmaradt. A KK Ajka a bajnokság tizenharmadik helyén végzett, így jövőre is a második osztályban folytatja szereplését.

KK Ajka – Kecskeméti TE Piroska szörp 26-34 (11-20)

Tóth 5, Oláh, Gyene, Nagy 2, John 4, Dobos 2, Breuer 4, Forgács 2, Ernei,

Zsáki 1, Konyicsák,  Buri 2, Perczel 2, Bonyhádi 2 , Baracskay

Edzői szemmel – Velky Péter vezetőedző:

„Borzasztó gyengén játszottunk az első félidőben, rengeteg technikai hibánk volt, melyet az ellenfél ki is használt. Amikor felállt támadás ellen tudtunk védekezni, ott sem éreztem azt a keménységet, amit előző meccseken tudtunk produkálni. Második félidőben kicsit rendezettebben tudtunk kézilabdázni, többször fel tudtunk zárkózni 5 gólig, esély volt rá időben és helyzetekben is, hogy közelebb jöjjünk, de ismét sokat hibáztunk. Megérdemelten nyert ellenfelünk, minden hibánkat kihasználta. Sajnálom, hogy így alakult az utolsó mérkőzés, sok nehéz, szép és boldog pillanatokon mentünk keresztül a bajnokság utolsó szakaszában, nem tudtunk sajnos ehhez méltóan játszani a záró mérkőzésen, jobb lett volna nem keserű szájízzel búcsút venni a szezontól, hiszen összességében el tudtuk érni a kitűzött célunkat.”

Játékos szemmel – Tóth Patrik jobbátlövő:

„Szerencsére már egy fordulóval korábban sikerült bebiztosítani a bennmaradást, így tét nélkül léphettünk pályára pénteken, azonban azt gondolom, hogy ez rá is nyomta a bélyegét a teljesítményünkre. Szerettük volna győzelemmel befejezni a szezont, de nem voltunk elég élesek, így sajnos nem sikerült megkoronázni a tavaszi szereplésünket, sok egyéni hiba és figyelmetlenség jellemezte a játékunkat. Köszönjük a szurkolóinknak és mindenkinek az egész éves támogatást!”