Újabb magabiztos győzelem

Hits: 213
NB II.FÉRFIAK:KK AJKA – LIPÓT 45-27(22-17)

KK AJKA csapata: Baracskai, Oláh, Almás(kapusok), Cserna 2, Németh 3, Kiss 3, Klespitz 1, Csipszer 1, Erőss 2, John 11, Dobos 1, Ring, Szabó 3, Forgács 9, Perczel 3, Bonyhádi 6.

Edző:Tréki Tamás

Kapusedző:Varga Szabolcs

Kiállítások:4 ill. 6 perc.Hetesek:10/9. ill. 3/3.

Pénteken este a tizedik helyezett lipótiak látogattak az ajkai sportcsarnokba. Bátran kezdtek a vendégek a kissé fásultan védekező hazaiak ellen, így a félidő közepéig fej-fej mellett haladtak a csapatok (11-10). A játékrész hajrájában az ajkaiak akarata érvényesült, így öt gólos előnnyel mehettek a pihenőre. A folytatásban nagyobb sebességre kapcsolt a vendéglátó, John és Forgács vezérletével a negyvenhatodik percben már 13 gólos előnyt mutatott a tábla(34-21). A vendégek időt kértek, de ez sem zökkentette ki a játék ritmusából az ajkaiakat, akiknél szinte valamennyi játékos kivette a részét a góllövésből(41-23). A roppant sportszerű mérkőzésen harminc percig méltó ellenfelek voltak a lipótiak, de a második félidőben kidomborodott a két csapat közötti különbség. A KK AJKA csapata továbbra is hibátlan teljesítménnyel vezeti a tabellát, négy pont az előnye a Veszprém KKFT csapatával szemben.

Edzői szemmel Tréki Tamás (KK Ajka- vezetőedző): “Magabiztos győzelmet arattunk a sportszerű és a mérkőzés egészében lelkesen küzdő ellenfelünkkel szemben. A támadójátékunk végig jól működött, viszont az első félidei védekezésünk nagyon nem tetszett. Nem ütköztünk, nem elővételeztük a lipótiak keresztmozgásait ennek következtében rengeteg gólt kaptunk, ami nem jellemző ránk. A későbbiekben ezt ki kell javítanunk. Összességében magabiztos és megérdemelt győzelmet arattunk. Köszönjük a biztatást, hajrá Ajka!!!”