Túl sokat hibáztunk

Hits: 210

A dobogóra jó esélyekkel pályázó győri csapat volt szombat délután a KK Ajka vendége. A nagy múlttal rendelkező ETO kezdte jobban a találkozót, negyedóra játékot követően 2-7 állt az eredményjelzőn, amikor is Velky edző kikérte idejét. A kimaradt ajkai heteseket és helyzeteket kíméletlenül megbüntették a keményen és fegyelmezetten védekező vendégek (4-9). A hazaiak ezután két gyors góllal közelebb zárkóztak, de a győriek tartották biztos előnyüket, így ők mehettek nyugodtabban a pihenőre. A folytatásban hat gólra növelte előnyét a Győr, de a lelkes ajkaiak egymás után háromszor is betaláltak és visszajöttek a meccsbe (14-17). A játékrész közepén azonban a vendégek zsinórban négy gólt lőttek és megnyugtató előnyt szereztek (17-24). Az utolsó percekben az ajkaiak 18-28 után még három gólt szerezve kozmetikáztak az eredményen, így nem lett két számjegyű a különbség. A rengeteg technikai hibával játszó és számos helyzetet elhibázó hazaiak ellen a Mátés (10 gól) által vezetett ETO biztos győzelmet aratott.

KK Ajka – Agrofeed ETO UNI Győr 21-29 (9-13)

Jávor 1, Oláh, Gyene 5 (3), Nagy, John 3, Dobos 2, Breuer 5, Forgács 1, Ernei, Konyicsák, Buri, Perczel 2, Bonyhádi 2, Baracskay

Edzői szemmel – Velky Péter vezetőedző:

„A mérkőzésen nem mi voltunk az esélyesebbek, ha a tabellát nézzük, ettől függetlenül mindenképpen szerettünk volna meglepetést okozni. Emiatt szerettem volna, ha felszabadultan, teher nélkül tudna játszani a csapat. Sajnos ez nem sikerült, görcsösen, idegesen játszottunk, emiatt rengeteg volt a pontatlanság és a hiba, amit az ellenfél ki is használt. Az első félidőben tudtuk tartani a 3-4 gólos különbséget, illetve a második félidő első felében sikerült 3ra feljönni egy nagyobb hátrányból, de aztán sajnos ismét kinyílt az olló nem a mi javunkra. Nem úgy jött ki a lépés, ahogy szerettük volna, de nem hibáztatom a fiúkat, ebből is látszott, hogy nagyon akartak, motiváltak voltak, de ez most sajnos fordítva sült el. Javítjuk a hibákat és készülünk a következő ellenfélre!”

Játékos szemmel – Baracskay Sándor kapus:

„A szombati mérkőzésen azt kaptuk, amit vártunk az ellenféltől. Magunkat viszont sikerült alulmúlni támadásban és védekezésben is. Voltak a mérkőzésen belül jobb periódusaink, de ezt pillanatnyi fegyelmezetlenségekkel és feleslegesen szerzett 2 perces büntetésekkel sikerült lerombolnunk. Ezeket a hibákat az elkövetkezendő mérkőzéseken reményeink szerint nem fogjuk elkövetni, és akár a Győrhöz hasonló erősségű csapatokat is képesek leszünk megszorítani. Hajrá Ajka!”