Színvonalas meccsen maradtak alul a megyei fiúk

Hits: 203

Január 16-án megyei férfi felnőtt csapatunk kezdte meg a KK Ajka 2021-es bajnoki mérkőzéseit. A veszprém megyei bajnokság éllovasát, a Szombathelyi ESE csapatát fogadták a fiúk hazai pályán, és rangadónak beillő mérkőzést játszott egymással a két együttes. A félidőben még az ajkai fiúk vezettek egy góllal, ám a találkozó végén a vendégek örülhettek a két pontnak, 28:29 arányban győzött a szombathelyi alakulat.

KK Ajka II. - Szombathelyi ESE 28:29 (16:15)

Baracskai S., Oláh L., Forgács K. 3 (1), Cserna E. 1, Pointer K., Csipszer D. 12 (4), Szűcs B. 7, Kleinhansz P., Heizer P., Ring M., Fábián B. 1, Zeitler D., Kapcsándi Zs.,

Klespitz R. 4, Heizer L., Szigetvári G.

Vezetőedző: Klespitz Róbert

Kapusedző: Varga Szabolcs

Edzői szemmel Klespitz Róbert (vezetőedző - KK Ajka II.)

"Első körben szeretnék gratulálni mindkét csapatnak! Véleményem szerint megyei bajnoksághoz képest nagyon magas színvonalú és iramú mérkőzést játszottunk. Sajnálatos, hogy a pandémia miatt az ajkai sportszeretők nem láthatták az időnként NB2-es színvonalú mérkőzésünket. Az 1-1 elleni védekezésünk időnként akadozott, ezért rengeteg lövés ment a kapunk irányába, szerencsére kapusunk a mezőny egyik legjobbja volt és tartást adott a csapatnak. Ezen teljesítmény példáján a többi ifista korú játékosunk is nagyon jól játszott a mérkőzésen. A mérkőzésen 45-50 percig vezettünk, de a túl oldalon lévő bl rutin a végén Szombathely felé billentette el a mérleg nyelvét. Edző kollégámmal a hiányosságokat megbeszéltük, elemeztük. Vasárnap készen állunk revansot venni ezúttal vendégként."

Játékos szemmel Baracskai Sándor (kapus - KK Ajka II.)

"Egy igazi kiélezett mérkőzés volt, amit kár hogy nem közönség előtt játszhatott le a csapat. Mindkét oldalon voltak nagyon szép megoldások, és fatális hibák. Összességében nézve bátran beszélhetünk egy kiélezett rangadóról, amelyen nüanszok döntöttek, ahol ezúttal sajnos alulmaradtunk, de ezt a jövőben próbáljuk kijavítani!"