Szegeden maradtak a pontok

Hits: 176

Vasárnap délután Szegeden lépett pályára a KK Ajka csapata. A vendégek kezdték jobban a találkozót, hét perc után 2-5 szerepelt az eredményjelző táblán, de a szegediek is felébredtek és a félidő közepére átvették a vezetést (10-8). Ekkor a vendégek edzője, Velky Péter időt kért, de ez sem zökkentette ki a hazaiakat a játék ritmusából, sőt húsz perc után már öt gólos lett a különbség (14-9). Az ajkaiak Jávor góljaival próbáltak lépést tartani a szegediekkel, de nem tudtak közelebb kerülni, így a vendéglátók mehettek nyugodtabban a szünetre. A térfélcserét követően tovább növelte előnyét a Pick, amikor is az ajkaiak ismét időt kértek (24-18). A pillanatnyi szünet sem zavarta meg a hazai csapatot, akik tíz perccel a vége előtt tetemes előnyre tettek szert (31-23). Az utolsó percekben az ajkaiak még próbáltak kozmetikázni az eredményen, de a hazai győzelem nem forgott veszélyben. A dobogóra is esélyes Szeged ellen ezen a délutánon a több büntetőt és ziccert hibázó ajkaiaknak csak a tisztes helytállásra futotta.

OTP Bank-Pick Szeged U21 – KK Ajka KFT 36-29 (19-14)

KK Ajka: Baracskai, Gátvölgyi (kapusok), Pernesz, Jávor 9, Tóth 1, Kovács, Gyene 1, Nagy, John 4, Dobos 6, Breuer 4, Ernei, Horváth 3, Perczel 1.

Edzői szemmel – Velky Péter, vezetőedző:

„Jól kezdtük a mérkőzést, keményen védekeztünk, kapusteljesítmény is jó volt, illetve a támadásaink is jól működtek. Tudtuk volna tovább növelni az előnyt, de elkezdtünk belehibázni a befejezésekbe, valamint technikai hibákat vetettünk, amiből az ellenfél gyorsan gólokat tudott lőni és ki tudott egyenlíteni. 7-6 elleni játékukra nem tudtunk jól védekezni sajnos, amiből könnyebb gólokat tudtak lőni és át is vették a vezetést. Félidő végén volt esélyünk felzárkózni emberelőnyben, de nem tudtunk élni az esélyekkel és csak tovább nőtt a különbség. Második félidő elején csak tartani tudtuk a különbséget, közelebb zárkózni nem, félidő közepén volt egy újabb hiba sorozatunk, amiből ismét gyors gólokat tudtak szerezni és nagyobbra növelni a különbséget. Mérkőzés végére sikerült egy kicsit faragni a hátrányból, de összességében szinte hiba nélkül kellett volna játszanunk, hogy legyen keresnivalónk ezen a mérkőzésen, jobb volt az ellenfél. Voltak jó periódusaink, a mérkőzés eleje nagyon jól ment, ami eddig ritkán jött össze, támadásban is voltak szép megoldások egyénileg és csapatszinten is. Védekezésben is voltak jó dolgaink, sajnos a kizárás után kevesebb maradt a variációs lehetőség, ami szintén nehezítette a dolgunkat. A hibáinkat azonnal kihasználták, amiből sok volt, ezeket kell javítanunk a következő mérkőzésre.”

Játékos szemmel – Gátvölgyi Ármin, kapus:

„Jól álltunk bele mérkőzésbe, mint támadásban, mint védekezésben. Ezután többet hibáztunk, amit az ellenfél ki is használt és el tudott lépni.  Voltak jó periódusaink, jó megoldásaink is amire lehet építeni a következő meccsen.”