Remek teljesítmény után győzelem

Hits: 138

Pénteken este a ceglédiek otthonába látogatott a KK Ajka csapata. Az ősszel nagy vihart kavart ajkai mérkőzés (pályán a Cegléd nyert, de a két pontot az Ajka kapta, mivel a ceglédi oldalon jogosulatlanul szerepelt egy játékos) után a hazaiak szerettek volna revansot venni. Az első játékrész roppant izgalmasan alakult: fej-fej mellett haladtak a csapatok, egyik fél sem tudott nagyobb előnyt kiharcolni (3-3; 6-6). A félidő közepén a vendégek két góllal megléptek, amikor is a hazaiak szakvezetője időt kért (7-9). Ezután ismét kiegyenlítődött a találkozó, és a szünetig szorosan tapadt egymásra a két csapat (15-15). A térfélcsere után sem változott sokat a játék képe, szinte lemásolták az első félidőt a csapatok (18-18; 22-22). Az ajkaiak ezt követően Tatai és John vezérletével átvették a vezetést és percről percre növelték előnyüket (22-24; 23-28). A ceglédi edző ismét időkéréssel próbálkozott megzavarni a vendégeket, de ez sem zökkentette ki a játékból a Velky legénységet (25-31). Az utolsó percekben a vendégek biztosan őrizték előnyüket és már nem engedték ki kezükből a győzelmet. A tavaly még első osztályú ceglédiek otthonában bravúros győzelmet aratott a fegyelmezetten játszó KK Ajka.

Ceglédi KK - KK Ajka Kft 28-33 (15-15)

KK Ajka: Tatai 1, Baracskai, Gátvölgyi (kapusok), Bodnár 2, Jávor 4, Tóth 4(3), Kovács 3, Gyene 1, Rosta 5, Nagy, John 6, Dobos 4, Breuer 3, Horváth, Perczel.

Edzői szemmel – Velky Péter, vezetőedző:

„Tudtuk, hogy nem lesz egyszerű, de mindenképpen a 2 pont megszerzése volt a cél Cegléden. Olyan 40 percen keresztül kicsit hullámzott a teljesítmény, amikor jól meg tudtuk oldani a védekezést, akkor támadásban ejtettünk hibákat, amikor a támadás működött jól, akkor védekezésben csúsztunk el, így a mérkőzés egy folyamatos adok-kapokba ment át és nem tudtunk eltávolodni az ellenfelétől, illetve amikor igen, akkor hamar vissza is engedtük őket, viszont mikor ők vették át a vezetést, hamar vissza tudtunk jönni. Második félidő közepén sikerült stabilizálni a teljesítményünket, ezt kihasználva nagyobb arányú különbséget sikerült összehozni, amit tartani tudtunk a mérkőzés végéig. Voltak szép egyéni teljesítmények elől és hátul is, voltak olyan dolgok, amin javítani kell. Csapatként a küzdés megvolt és ez meghozta az eredményt, gratulálok a fiúknak.”

Játékos szemmel – Breuer Marci, beálló:

„Szombaton egy kemény mérkőzést játszottunk a Cegléd csapata ellen idegenben. Az első félidőben fej-fej mellett haladtak a csapatok. A második félidőben sikerült ellépnünk és így elhoztuk a 2 pontot. Hajrá Ajka!”