Pontosztozkodás

Hits: 105

Szombaton este az újonc Rákosmente otthonában lépett pályára az ajkai csapat. A hazaiak kezdték jobban a találkozót, négy perc után 4-2 szerepelt a táblán, amikor is Velky Péter időt kért és megpróbálta felrázni fiait. A pillanatnyi szünet után egyenlítettek a vendégek és a félidő közepéig fej-fej mellett haladtak a felek. A félidő második felében viszont állandósult a Rákosmente 1-2 gólos vezetése, az ajkaiak többször is kapufát lőttek, nem tudtak egyenlíteni (11-9). A huszonharmadik percben a játékvezetők nagy meglepetésre Horváth Márkót piros lappal kiállították, amit a hazaiak kihasználtak és három gólos előnnyel mehettek a szünetre. A térfélcserét követően is állandósította 2-3 gólos vezetését a fővárosi csapat, az ajkaiak nehezen találtak rést a hazai falon (20-18). Ezután hat percig nem esett gól, majd öt perccel a vége előtt a vendégeknek sikerült az egyenlítés (22-22). Az utolsó percek roppant izgalmasan alakultak: Perczel góljával 25-24-re már a vendégek vezettek, majd Johnt nagy helyzetben lerántották, de a jogos büntető elmaradt, sőt a létszámfölényben támadó Rákosmentének a dudaszó előtti pillanatban sikerült az egyenlítés. A kiesés elől menekülő hazaiak ellen egy nagyon kiélezett, feszült végjátékot hozó mérkőzésen egy pontot sikerült szerezni Velky Péter csapatának. A KK Ajka három fordulóval a vége előtt az előkelő ötödik helyet foglalja el a tabellán.

Rákosmente - KK AJKA 25-25 (15-12)

KK Ajka: Baracskai, Tatai (kapusok), Bodnár 4, Jávor 4, Tóth, Gyene 2 (1), Rosta 4, Nagy, John 7, Dobos 1, Breuer 1, Forgács, Ernei, Horváth, Perczel 2.

Edzői szemmel – Velky Péter, vezetőedző:

„Nem kezdtük jól a mérkőzést, támadásban görcsösen játszottunk, melynek sok technikai hiba és pontatlan lövés volt az eredménye, valamint védekezésben nem tudtuk hozni azt a keménységét, amit eddig, ezeket az ellenfél jól ki is használta és szinte végig vezette az első játékrészt. Második félidőben védekezésben kicsit tudtunk javulni, támadásban nem igazán, így váltottunk 7-6-ra, ami döcögött az elején, de utána tudtunk belőle gólokat szerezni és visszajönni a mérkőzésbe. Végjátékban meg is tudtuk fordítani a mérkőzést, sajnos az előnyt nem tudtuk tartani, az ellenfél ki tudott egyenlíteni az utolsó másodpercekben. Hiába a küzdős végjáték, a magunkhoz képest gyengébb játék és az, hogy az ellenfél gyakorlatilag végig vezette a mérkőzést, ezt összegezve igazságos döntetlen született. Javítjuk a hibákat és jövő héten szeretnénk kétszer ennyi pontot szerezni.”

Játékos szemmel – Ernei Bence, szélső:

„A hétvégén egy végtelekig kiélezett mérkőzést játszottunk a Rákosmente csapatával. Sokat készültünk, szerettünk volna győzelemmel hazatérni, ami a végén kétséges szituációknak köszönhetően nem sikerült sajnos. Úgy gondolom, hogy a csapat megint megmutatta milyen szinten tud harcolni és végig az eredmény után futva küzdeni. Rengeteg helyzetünk maradt ki pontatlanság miatt, ami miatt nem tudtuk magunk alá gyűrni ellenfelünket. Végeredménytől függetlenül nagy gratuláció illeti a csapatot! Hajrá Ajka !!”