Pontatlanok voltunk

Hits: 209

Az ötödik helyezett békésiek otthonában lépett pályára szombaton este a KK Ajka csapata. Hosszú utazást követően jól kezdtek a vendégek, fegyelmezett védekezésnek köszönhetően szorosan tapadtak ellenfelükre (4-4; 9-9). Többször is volt esély meglépni 1-2 góllal, de vagy helyzetek, vagy a büntetők maradtak ki, ezt kihasználta a vendéglátó gárda és minimális előnyt szerzett a szünetre. A folytatásban az öltözőben ragadt az ajkai csapat, amit gyorsan megbüntetett a Békés és öt góllal meglépett, amikor Velky mester időt kért (18-13). Ezt követően sem történt nagy változás, sőt a játékrész közepén már 22-15 szerepelt az eredményjelzőn. A vendégek próbáltak közelebb kerülni ellenfelükhöz, de a lelkes hazaiak tartották biztos előnyüket (25-20). Az utolsó percekben az ajkaiak még kozmetikáztak az eredményen, de ezen az estén ez kevés volt a pontszerzéshez. Az első harminc perc játékát követően a második félidő tíz perces rövidzárlatát kihasználta a békési csapat és biztos győzelmet aratott a pontatlanul és több hibával játszó KK Ajka ellen.

Optimum Solar-Békési FKC - KK Ajka KFT 27-24 (12-11)

KK AJKA: Baracskai, Gátvölgyi (kapusok), Bodnár 7 (2), Jávor, Kovács 2, Gyene 4, Rosta 1, Nagy 1, John 2, Dobos 1 (1), Breuer 5, Ernei 1, Horváth, Perczel.

Edzői szemmel – Velky Péter, vezetőedző:

„Kemény mérkőzésre készültünk, hiszen a Békés jó csapat, ráadásul az ő otthonukban játszottunk, továbbá találkozó előtt csupán 1 pont különbség volt a két csapat között, szóval helyezésről is döntött az eredmény. Első félidőben fej-fej mellett haladt a két csapat, jól védekeztünk, melyhez jó kapusteljesítmény társult, továbbá támadásban jó helyzeteket tudtunk kialakítani, csak értékesíteni nem tudtuk, így 1 gólos hátránnyal fordultunk. Második félidőt borzalmasan kezdtük, nem tudtunk eljutni helyzetig, ha igen, nem tudtuk kihasználni, védekezésben elcsúsztunk, sok könnyű gólt kaptunk, így nagyobb előnyt tudott kialakítani a Békés, ami gyakorlatilag meg is pecsételte a sorsunkat, ezután már csak szépíteni tudtunk. Próbáljuk javítani a hibáinkat és szépíteni hazai pályán a következő fordulóban.”

Játékos szemmel – Bodnár Ádám, irányító:

„Úgy gondolom, hogy jól kezdtük a mérkőzést, a védekezésünk feszes volt, támadásban is megvoltak a lehetőségeink, ziccerig tudtunk játszani. Sajnos most a helyzeteink kihasználásával voltak problémák. Az előző mérkőzéseinkhez képest több technikai hibával játszottunk, gyengébb lövő statisztikát mutattunk, amit az ellenfél csapata a második félidős rövidzárlat után ki is használtak könyörtelenül. A hazai csapat a megszerzett előnyt végig tudta tartani. Ki szeretnénk javítani ezt a vereséget a Mezőkövesd ellen hazai pályán. Várjuk a szurkolóinkat! Hajrá Ajka!”