Nem sokon múlt

Hits: 226

A vendégek kezdték jobban a mérkőzést (1-3), de a hazaiak is "felébredtek" és megfordították az állást (4-3). Ezt követően felváltva vezettek a csapatok, majd a tizenkilencedik percben már négygólos debreceni előnyt mutatott a tábla, amikor Tréki Tamás időt kért (9-13). Jót tett az ajkaiaknak a pillanatnyi szünet, ugyanis ledolgozták hátrányukat. A hátralévő időben egyik fél sem tudott nagyobb előnyt kiharcolni, a vendégeknek a dudaszó pillanatában sikerült az egyenlítés (17-17). A térfélcsere után jó ritmusban kezdett a KK Ajka és három góllal meglépett, de a debreceniek zsinórban négy gólt lőttek és megfordították az állást (21-22). A vendégek állandósították 1-2 gólos vezetésüket, sőt a félidő közepén már négygólos lett az előnyük (25-29). A játékvezetők engedték a hosszú lefolyású debreceni támadásokat, sőt jó pár ítélet után jogosan bosszankodott a hazai publikum. A vége előtt tíz perccel még egyszer visszakapaszkodott a meccsbe a KK Ajka, de a vendégeknek sikerült hat góllal meglépni (29-35). A hajrában már csak az eredmény kozmetikázására maradt idő, így a DEAC játékosai ünnepelhettek a lefújás pillanatában.

KK Ajka – DEAC 34-36 (17-17)

Pointner, Jávor 1, Tóth 4, Oláh, Gyene 5, Nagy 3, Dobos 4, Breuer 3, Forgács, Ernei 5 (3), Zsáki, Konyicsák, Buri, Perczel 3, Bonyhádi 6, Baracskay

Jövő héten vasárnap lépünk pályára, a Salgótarján együttesét fogadjuk az ajkai sportcentrumban.

Edzői szemmel - Tréki Tamás vezetőedző:

„Megérdemelten vitte el a két bajnoki pontot a Deac csapata. Úgy gondolom, hogy egy jó iramú mérkőzést játszottunk, ahol a támadójátékunk, valamint a rendezetlen védelem elleni lerohanásaink remekül működtek. A védekezésünk és a kapusteljesítményünk az, ami miatt elmaradt a győzelem. A rutinosabb vendégek ezt jól kihasználták, és megbüntettek bennünket. Hajrá Ajak!!!”

Játékos szemmel – Bonyhádi Tibor balszélső:

„Szombaton a DEAC csapata volt az ellenfelünk. Becsületesen készültünk egész héten, de sajnos nem tudtuk itthon tartani a pontokat. A mérkőzésnek az első félidejében fej-fej mellett haladtunk a DEAC csapatával és döntetlennel mentünk a szünetre. Második félidő elején elmentünk 3 góllal viszont utána jött a rövid zárlat, és már az ellenfél vezetett 4 góllal. Végig küzdöttünk, de csak a különbség csökkentésére futotta. Megyünk tovább, rengeteg mérkőzés van még (11) és küzdünk a kitűzött célunkért! Vasárnap 16.00-kor Salgótarján csapatát fogadjuk, ahol nem lehet más az eredmény csak a GYŐZELEM! Hajrá Ajka!”