Nem sikerült a győzelem Szegeden

Hits: 162

A középmezőnyhöz tartozó szegedi fiatalok otthonába látogatott vasárnap délután a KK Ajka csapata. Az első játékrész kiegyenlített játékot hozott, fej-fej mellett haladtak a csapatok, a legnagyobb különbség a 24.percben alakult ki, amikor 8-10-es állás szerepelt a táblán. A szegedi edző azonnal időt kért, ami után egyenlítettek a vendéglátók (10-10). A félidő hajrájában Gyene büntetőből szerzett góljának köszönhetően sikerült minimális előnyt szerezni az ajkaiaknak. A szünetet követően sem láthattak nagy változást a nézők, felváltva vezettek a csapatok egészen negyvennyolcadik percig (21-20), ekkor a hazaiak kihasználták a több ziccert és büntetőt is hibázó vendégek hibáit és négy góllal megléptek. Tréki mester azonnal időkéréssel reagált, de a szegedi fiatalokat ez sem zavarta meg, akik még tovább növelték a különbséget (27-21). A hajrában csupán két-két gól esett mindkét oldalon, így a mérkőzés végén a Tisza-parti alakulat örülhetett a két bajnoki pontnak. A találkozó második felében rengeteg helyzetet elpuskázó vendégek joggal bosszankodhattak a lefújás után, ugyanis ezzel a vereséggel a nehéz helyzetbe kerültek a bennmaradásért zajló küzdelemben.

OTP-Bank Pick Szeged U21 – KK Ajka 29-23 (11-12)

Jávor 6, Tóth, Kiss, Gyene 4 (2), Nagy 1, John 1, Dobos 2, Breuer 2, Forgács 2, Ernei 1, Konyicsák, Buri, Perczel 3, Bonyhádi 1, Baracskay

A héten Kecskeméten folytatódik a pontvadászat a fiúk számára.

Edzői szemmel - Tréki Tamás vezetőedző:

„Ellentétes félidők után, sajnos nem tudtunk pontot szerezni a szegedi fiatalok ellen. Az első játékrészben kiváló védekezést és kapusteljesítményt nyújtottunk, aminek következtében sikerült elbizonytalanítanunk az ellenfelünket. Sajnos a második harminc percben több mint tíz ziccert hibáztunk, amit remekül kihasználtak, a hazai pálya minden előnyét élvező akadémisták. A helyzetkihasználásunk miatt veszítettünk. Hajrá Ajka!!!”

Játékos szemmel – Jávor Sebestyén irányító:

Vasárnap Szegedre utaztunk ahol az u21-es csapattal játszottunk. Az első félidőben a védekezésünk és a támadásunk is egyaránt jól működött és kapuban jöttek a védések, amiből gyors lerohanásokkal eredményesek tudtunk lenni. Sajnos a második félidő 10. perce után elkezdtük kihagyni a ziccereket, eladott labdák sora és védekezési hibák következtek, így a végére 6 gólos vereséget szenvedtünk. Jövőhéten Kecskemétre látogatunk ahol egy kiélezett mérkőzésre számítok!”