Nem sikerült a felsőházba jutás

Hits: 127

Szombat este a VKL SE otthonába látogatott női felnőtt csapatunk Ikrénybe. Mindkét csapat számára nagy volt a tét, hisz a felsőházba jutás forgott kockán. A 15. percig tudta tartani a lépést a vendég Ajkai gárda, a félidőre 2 gólos hátránnyal mentek (11-9). A második féldőre állandósult egy 4 gólos hátrány, amit többször sikerült lefaragni a bakonyiaknak, de nem tudtak élni a lehetőségekkel, így nem sikerült megfordítani a mérkőzést. A tudásuk alatt teljesítő ajkaiak így az alsóházba kerültek, ahol a Vasas, Bicske, Lipót, Celldömölk, Tata, SZESE Győr, illetve a Gárdony csapata szerepel majd.

VKL SE Győr – KK Ajka KFT 26-22 (11-9)

Pálinkás, Tótik, Horváth (kapusok), Gelencsér 4, Mészáros 6 (1), Jalkóczi, Mátyás, Sárvári 4, Jaksics 1, Kondor 3 (1), Fábián, Völler 1, Schneider, Gaál 1, Pete 2, Kiss.

Edzői szemmel Szalay Ákos és Klespitz Róbert:

„Gratulálok a VKL SE Győr csapatának! A védekezésünk rendben volt, de a támadásban mutatott játékunkkal megpecsételtük a sorsunkat.” – Szalay Ákos, vezetőedző

„Úgy gondolom, hogy a védekezésünk jól működött a meccs nagy részében, az egyértelmű probléma a támadójátékunkkal volt. Pontatlan lövések, rengeteg eladott labda és technikai hiba... így sajnos nagyon nehéz meccset nyerni, nem is sikerült. A rájátszásra a támadásaink hatékonyságán mindenképp javítanunk kell, a védekezésünk szintjét pedig tartani, ekkor lehet esélyünk a velünk egy csoportba kerülő csapatok ellen. A mostani vereségből a lehető leghamarabb fel kell állnunk, hiszen jövő hétvégén már következik a rájátszás első mérkőzése, ahol minden játékosra szükségünk lesz. Bízom benne, hogy csapatként tudjuk egymást segíteni majd, és egy sikeres tavaszt produkálunk!” – Klespitz Róbert, másodedző

Játékos szemmel – Horváth Zsófia, kapus:

„Szombaton a VKLSE csapata ellen játszottunk Ikrényben. Tisztában voltunk azzal, hogy mi a meccs tétje, de a VKLSE-nek sikerült meglepnie minket és megbontani a falunkat. Nagyon sokat készültünk rá mind mentálisan, mind fizikailag, de mindezek ellenére sajnos alulmaradtunk.”