Nagy lépést tett a bajnoki cím felé a KK Ajka

Hits: 352

NBII.FÉRFIAK: VESZPRÉM KKFT U23 – KK AJKA 28-29(11-16)

Veszprém: 50 néző. V: Csányi, Zörgő.

KK AJKA: Baracskai, Oláh, Almás (kapusok), Cserna, Németh 3, Kiss 2, Csipszer, Erőss 1, Zeitler, John 7, Dobos 6, Szabó 3, Forgács 1, Perczel 5, Bonyhádi 1. Edző: Tréki Tamás.

Kiállítások: 0 ill. 6 perc.

Hetesek: 7/5 ill. 1/-

Vasárnap kora délután Veszprémben játszották a szezon rangadóját, ahol a második helyezett hazaiak fogadták az éllovas ajkaiakat. A bajnoki arany sorsát befolyásoló találkozót a vendégek kezdték jobban, és nyolc perc után 6-2-re vezettek. A vendéglátók azonnal időt kértek, de ez sem zavarta meg a KK AJKA csapatát, állandósították 3-4 gólos előnyüket (9-12). A remekül védekező ajkaiak sorozatban három gólt lőttek, így már hat gólosra növelték a különbséget, amiből a szünetig csak egy gólt tudtak lefaragni a veszprémiek. A térfélcserét követően négy ajkai gólra csak kétszer válaszoltak a hazaiak, így már hét gólos előnyt mutatott a tábla (13-20). Ekkor a veszprémiek edzője újabb időkéréssel próbálkozott, ami után védekezésben és támadásban is (hét a hat elleni játék) taktikát váltott a KKFT csapata. A vendégek ezen időszakban több ziccert is hibáztak, aminek következtében a hazaiak feljebb zárkóztak (23-26). Az utolsó percek roppant izgalmasan alakultak, 24-29 után a veszprémiek négyszer is betaláltak, miközben az ajkaiak gólképtelenek voltak, de így is sikerült minimális előnyt megőrizni a dudaszó pillanatáig. A sportszerű megyei rangadón, korrekt játékvezetés mellett, izgalmas csatában bravúros győzelmet aratott a KK AJKA, így már négy pontos előnnyel vezeti a tabellát a közvetlen riválisa előtt.

Értékelés

Edzői szemmel Tréki Tamás (vezetőedző- KK Ajka): Nehéz mérkőzésen vagyunk túl, de szokták mondani, hogy a győzelmet nem kell megmagyarázni. Én azért megpróbálom összefoglalni. Az első félidőben kiválóan kézilabdáztunk, remek védekezés mellé, hatékony, kombinatív támadójáték párosult, ennek köszönhetően megnyugtató előnnyel térhettünk pihenőre a szünetben. A második játékrészben ellenfelünk áttért a 7 a 6 elleni támadójátékra, valamint védekezését is megváltoztatta. Nem ért minket meglepetés, hiszen számítottunk ezekre a variációkra, mégsem reagáltunk rá kellő hatékonysággal. Támadásban sok ziccert hibáztunk, védekezésben pedig rendre lemaradtunk, ennek köszönhetően pedig a lelkes hazaiak folyamatosan dolgozták le a hátrányukat. A végén egy gólt megőriztünk az előnyünkből, aminek köszönhetően óriási lépést tettünk a bajnoki cím felé. Egy fizikálisan és mentálisan nagyon nehéz mérkőzést sikerült győzelemmel zárnunk, ezért gratulálok a csapatomnak. Köszönjük a minket elkísérő szurkolók támogatását!!! Hajrá Ajka!!!”