Megvan az első győzelem!

Hits: 72

Szigetszentmiklósi KSK - KK Ajka 21:28 (7:15)

Az ajkaiak négy játékosukat sérülések és betegségek miatt nem tudták nevezni a mérkőzésre,így három kapussal és kilenc mezőnyjátékossal indultak neki az összcsapásnak.Ennek ellenére remekül kezdték a találkozót,a kilencedik percben 1-5 szerepelt a táblán.A miklósiak azonnal időkéréssel reagáltak,de a fegyelmezetten játszó vendégeket ez sem zavarta meg,sőt még tovább növelték a különbséget(3-9).A vendégek kapujában Vikor nagyszerű napot fogott ki,szinte megbabonázta a hazai játékosokat,akik nehezen találtak be az ajkai kapuba.A szervezetten játszó ajkaiak biztos előnnyel mehettek a pihenőre.A második félidőben is fegyelmezett maradt a vendégek védekezése,Vikor közel 50%-os teljesítményt nyújtott(gólt is lőtt),aminek köszönhetően kilenc gólosra duzzadt az előny(13-22).A hazaiak egymás után háromszor is betaláltak és megpróbáltak közelebb kerülni a vendégekhez(16-22).Ekkor Tréki edző kért időt,megnyugtatta csapatát,ami után ismét hét gólos lett a különbség(17-24).A hátralévő időben már nem történt változás,így megszerezte első idegenbeli győzelmét a KK AJKA.A sérülések miatt megtizedelt ,de nagyon fegyelmezetten és nagy szívvel küzdő ajkaiak megérdemelten szerezték meg a két bajnoki pontot.