Magbiztos győzelem a megyei rangadón

Hits: 228

A szezon első hazai bajnoki mérkőzésén az Alsóörs csapata volt a vendég a Városi Sportcsarnokban. Fásultan és enerváltan kezdett a hazai csapat, amit jól használtak ki a vendégek, ennek következtében szorosan alakult a játékrész eleje (11.perc: 7-6). Tréki mester hamarosan időt kért, felrázta csapatát, aminek köszönhetően hat ajkai gólra nem érkezett válasz (18-11). A szünetben az ajkaiak az „öltözőben ragadtak”, amit remekült használt ki a vendégcsapat és sikerült felzárkózniuk (20-17). Ezután az ajkaiak rákapcsoltak és zsinórban öt gólt szerezve biztos előnyt szereztek (25-17). A vendégek azonnal időt is kértek, de nem tudták kibillenteni ritmusokból a hazaiakat, akik nagyszerű gólokkal szórakoztatták a közönséget (30-21). Az utolsó percekben még nőtt a különbség a csapatok között, így a lefújás után jogosan zúgott a taps a lelátón.

FÉRFI NBII.: KK AJKA – ALSÓÖRSI SE 35-22(19-12)

Ajka:80 néző. V.: Ács, Báder.

KK AJKA: BARACSKAI, KÓSA (kapusok), Cserna 1, Németh 6, Klespitz 1, Szimicsek 1, Erőss 3, Zeitler 1, John 10, Dobos 5, Ring, Szabó 3, Forgács 1, Perczel, Bonyhádi 3(1). Edző: Tréki Tamás.

kiállítások:10 ill.6 perc. hetesek:1/1 ill. 3/2.

Értékelések

Edzői szemmel Tréki Tamás (vezetőedző- KK Ajka): „Magabiztos győzelemmel folytattuk a bajnokságot. Nehezen vettük fel a saját ritmusunkat, ennek következtében sokáig döntetlen körüli eredménnyel csordogált a mérkőzés. Aztán az első félidő hajrájában, a labdaszerzéseknek, valamint a kapusteljesítmény feljavulásának köszönhetően magabiztos vezetéssel térhettünk a szünetre. A második játékrész első 10 perce értékelhetetlen volt, aztán magunkra találtunk és végül hoztuk a kötelezőt. Gratulálok a csapatunknak, de a hibák mellett nem mehetünk el szó nélkül. Természetesen örülünk, és dolgozunk tovább gőzerővel. Hajrá Ajka!”

Játékos szemmel Klespitz Róbert (beálló- KK Ajka): „A mérkőzést nem kezdtük azon a szinten, ahol szerettük volna, nehezen lendültünk bele a játékba, ezért sokáig fej-fej mellett haladt a két csapat. Az első félidő végén egy időkérést követően sikerült egy fokozattal feljebb kapcsolnunk, így a szünetre magabiztos előnnyel mehettünk. A második félidő elején volt egy rövidzárlatunk még, utána azonban ismét meg tudtuk rázni magunkat és sikerült magabiztos győzelmet aratnunk. A hibákat minél előbb megpróbáljuk kijavítani, és dolgozunk tovább céljaink eléréséhez! Köszönjük a mérkőzésre kilátogatóknak, hogy szurkoltak, várjuk őket legközelebb is! Hajrá Ajka!”