Magabiztos győzelemmel zártuk az évet

Hits: 208

Az őszi szezon záró mérkőzésén az azonos pontszámmal álló debreceni csapatot fogadta a KK Ajka gárdája. A mérkőzés elején mindkét csapat roppant fegyelmezetten kézilabdázott, egyik fél sem tudott két gólnál nagyobb előnyt kiharcolni (3-4; 7-6). Az ajkai csapat 1-2 gólos vezetése állandósult, a vendégek tartották a lépést, de nem tudtak közelebb zárkózni a hazaiakhoz, akik minimális előnnyel zárták az első félidőt. A térfélcserét követően nagyszerűen kezdett a KK Ajka, Tatai és John vezérletével sikerült öt gólos előnyt szerezni (22-17). A debreceniek azonnal időt kértek, próbáltak változtatni, de ez sem zökkentette ki a hazai csapatot, akik könnyű gólokkal tovább növelték a különbséget (30-23). A végjátékban már érdemi változás nem történt, a közönségét szép gólokkal szórakoztató ajkai csapat emlékezetesen meccsel zárta az évet. A szurkolók a lefújás után joggal tapsolták meg csapatukat, akik hetedik helyen zárták az őszi szezont.

KK Ajka KFT - DEAC 34-25 (14-13)

KK Ajka: Tatai 1, Baracskai, Gátvölgyi (kapusok), Pernesz, Jávor 5, Tóth 4, Kovács 3, Gyene 6, Nagy, John 5, Dobos 2, Breuer 3, Horváth 5, Perczel.

Edzői szemmel – Velky Péter, vezetőedző:

„Forduló előtt azonos ponttal álltunk a Debrecennel, így ez alapból megadta a meccs hangulatát, továbbá a többi mérkőzés úgy alakult, hogy ez a meccs a 7-10. helyről döntött, ami plusz motivációt adott azon felül, hogy utolsó mérkőzésünk a félévben, ráadásul hazai közönség előtt. Ez látszott a pályán, végig motiváltak voltak a fiúk és küzdöttek. Első félidő 10. percétől végig vezetni tudtunk, kézben tartottuk a mérkőzést. Keményen védekeztünk és fegyelmezetten támadtunk. Félidő végén pár figyelmetlenség és fegyelmezetlenség belecsúszott, ami miatt csökkent a különbség a szünetre. Második félidőben ezt már nem követtük el és fokozatosan tudtuk növelni a különbséget. Az ellenfél 7-6 elleni játékát is sikerült hatástalanítani, nem engedtük őket újra meccsbe jönni. Úgy gondolom sikerült úgy játszani az első félév záró fordulójában, ahogy kell, amiért dicséret illeti a fiúkat, és jó szájízzel mehetünk majd a szünetre, valamint motiváltan kezdhetjük majd szünet után a tavaszi szezont.”

Játékos szemmel – Jávor Sebestyén, átlövő:

„Vasárnap lejátszottuk az őszi forduló utolsó mérkőzését. Ez a két pont a 7. és a 10. hely között döntött. A Debrecen csapatát fogadtuk hazai pályán. Az első félidőben fej-fej mellett haladt a két csapat. 1 gólos előnnyel zártuk a félidőt. A második félidő közepén kezdtek leszakadni a jó helyzet kihasználásunknak és a feszes védekezés mellé társuló kapusteljesítményünknek köszönhetően. Boldogok vagyunk, hogy 7.-ként zárhatjuk ezt a nehéz félévet. Bízunk benne, hogy a tavaszi szezonban még feljebb tudunk csúszni a tabellán. Köszönjük a szurkolást! Hajrá Ajka!”