Magabiztos győzelem hazai pályán

Hits: 66

KK Ajka - PEAC 29:19 (13:10)

Magabiztos győzelem után a tabella 4. helyére ugrott NB I/B férfi felnőtt csapatunk! Hazai pályán szép játékkal tízgólos győzelmet arattak felnőtt fiaink a PEAC együttese ellen.

A második fordulóban elmaradt mérkőzés pótlására került sor péntek este az ajkai sportcsarnokban. Lassan lendültek játékba a csapatok,öt percet kellett várni az első gólra,ezt követően is a kapusok védéseinek tapsolhattak a nézők(11.perc:3-3).A hazaiak büntetőket és ziccereket is rontottak,ezért joggal bosszankodott Tréki Tamás edző.A vendégeknek egyszer még sikerült átvenni a vezetést,de a hazaiak ezután négyszer is betaláltak,így megfordították az állást(9-6).A pécsiek edzője azonnal időt kért,de ez sem zökkentette ki az ajkai fiúkat a mérkőzésből(13-8).Az utolsó percekben kissé kiengedtek a vendéglátók,amit gólokkal büntetett a PEAC,ezért csak három gólos lett a különbség a félidő végére.A pihenőt követően bekezdett a KK AJKA,kilenc perc alatt 7-2-es szériát produkálva tetemes előnyt szerzett(20-12). A nézők nagyszerűen szórakoztak,szebbnél szebb góloknak tapsolhattak,az ajkaiak pedig kiélvezték a meccs minden percét(28-17).A végére elfáradó pécsiek nehezen viselték el a vereséget,a sportszerűség határát átlépve szabálytalankodtak több esetben is,de szerencsére sérülés nem történt.
A KK AJKA ezzel megszerezte első hazai győzelmét a szezonban,ezért szurkolók vastapssal köszöntötték a fiúkat a mérkőzés végén.

Vikor, Bonyhádi 5, Fülöp 5, Laufer 3, Mátó 6,Tárkányi 3,Szrgyan 1, Horváth, Baracskai,Bajnóczi 1, Venczel, Ignácz 2, Márton, Erőss 1, John 1, Forgács 1

Vezetőedző: Tréki Tamás