Magabiztos győzelem

Hits: 128

Pénteken este vármegyei rangadón a veszprémi fiatalokat fogadta a KK Ajka csapata. A hazaiak kezdték remekül a mérkőzést, sikerült gyorsan három gólos előnyt szerezniük, de tizenkét percnyi játék után ledolgozta hátrányát az Éles alakulat (6-6). Ezután ismét a vendéglátók percei következtek, de a lelkesen küzdő veszprémiek nem adták könnyen magukat és szorosan tapadtak ellenfelükre (12-11). A félidő vége előtt jól hajrázó ajkaiak Perczel góljával tudtak kisebb előnyt kiharcolni. A pihenő után szinte állva hagyta ellenfelét a KK Ajka, a kapuban Baracskai parádésan védett, elől pedig John és Gyene vezérletével egyre jobban nőtt a különbség (21-14). A vendégek edzője, Éles József időt is kért, de ez sem zökkentette ki az ajkai fiúkat a játék ritmusából, akik szép gólokkal szórakoztatták közönségüket (28-21). A hajrában érdemi változás már nem történt, a házigazdák biztosan őrizték előnyüket, majd a lefújást követően boldogan ünnepelték győzelmüket lelkes szurkolótáborukkal együtt. A szomszédvárak csatáját a fegyelmezetten védekező és lelkesen küzdő KK Ajka megérdemelten nyerte meg a veszprémi fiatalok ellen.

KK Ajka KFT - Fejér-B.Á.L. Veszprém U21 31-24 (14-12)

KK Ajka: Baracskai, Gátvölgyi (kapusok), Pernesz, Jávor, Tóth 3, Kovács, Gyene 7, Nagy 1, John 6, Dobos 2, Breuer 3, Ernei 4, Horváth 3, Perczel 2.

Edzői szemmel – Velky Péter, vezetőedző:

„Fontos meccs volt a Veszprém elleni, úgymond kötelező, amik mindig nehezek. Jól kezdtünk, védekezésben és kapuban stabilak voltunk, támadásban is szépen játszottunk. Félidő közepén volt egy kis hullámvölgy, de utána folytattuk a mérkőzést úgy, ahogyan elkezdtük. Az ellenfél is jól küzdött, nem hagytak meglépni minket az első félidőben. Második félidőt hasonlóan kezdtük, mint az elsőt, viszont már nem engedtük közelebb az ellenfelet, 40. perc környékére kialakítottunk egy nagyobb előnyt, amit tartottunk a mérkőzés végéig. Mindenki odatette magát és küzdött, továbbá úgy gondolom végig kézben tudtuk tartani a mérkőzést, ami önbizalmat adhat a következő mérkőzésekre. Köszönet a szurkolóknak, akik kilátogattak és segítettek minket.”

Játékos szemmel – Perczel Kristóf, átlövő:

„Pénteken a Veszprém csapatát fogadtuk. Nehéz mérkőzésre számítottunk, azonban úgy készültünk a héten, hogy győztesen akarjuk elhagyni a pályát. A kemény, feszes védekezésnek és az ehhez párosuló remek kapusteljesítménynek hála ez sikerült is. Köszönjük a szurkolóknak a biztatást, valamint, hogy ilyen sokan kilátogattak. Hajrá Ajka!”