Lehengerlő győzelmet arattunk

Hits: 139

A kiesés elől menekülő kecskeméti csapat vendégeskedett szombaton az ajkai sportcsarnokban. Lendületesen kezdte a találkozót a több sérültjét nélkülöző hazai csapat, egymás után négyszer is betaláltak, de a vendégek felébredtek és 5- 3-ra felzárkóztak. Ekkor volt utoljára szoros az állás, ugyanis az ajkaiak Tóth és Gyene góljaival a félidő közepére hétre növelték a különbséget, amikor a kecskeméti edző időt kért (11-4). A hazaiakat ez sem zökkentette ki a játék ritmusából, akik a szünetig szinte eldöntötték a két pont sorsát. A térfélcsere után is hasonló volt a forgatókönyv, mint az első játékrészben: az ajkaiak feszes védekezése után könnyű gólokat szerezve növelték előnyüket (30-12). Velky edző valamennyi játékosának lehetőséget adott, akik gólokkal hálálták meg a bizalmat. A hazai közönség jól szórakozott ezen a délutánon, az ajkai fiúk Breuer és Ernei vezérletével szép játékkal örvendeztették meg a nagyérdeműt (35-15). A roppant sportszerű mérkőzésen sok sebből vérző vendégek ellen magabiztos, nagyarányú győzelmet aratott a Velky legénység. A játéknap után a KK Ajka továbbra is a szorosan tapad a középmezőnyhöz és a nyolcadik helyről várja a folytatást.

KK Ajka KFT - Kecskemét 40-17 (21-6)

KK AJKA: Baracskai, Benkő (kapusok), Bodnár 3(1), Jávor 5, Tóth 4, Gyene 4, Rosta 1, Nagy 3, John 2, Dobos 2, Breuer 7, Forgács 2, Ernei 7.

Edzői szemmel – Velky Péter, vezetőedző:

„Elejétől a végéig komolyan vettük a mérkőzést, támadásban és védekezésben fegyelmezettek voltunk, kapuban is remek teljesítményt nyújtottunk, valamint nagy iramot tudtunk diktálni. Ez a lőtt és kapott gólok számában meg is látszott, úgy gondolom maximálisan kihoztunk mindent a mérkőzésből, amiért jár a gratuláció a fiúknak.

Játékos szemmel – Tóth Patrik, átlövő:

„Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, a Kecskemét nem tudta feltörni a védekezésünket és ennek köszönhetően könnyű gólokat tudtunk szerezni, ezáltal már a félidőre el tudtuk dönteni a két pont sorsát. A második félidőben növelni tudtuk az előnyünket és egy magabiztos győzelmet arattunk.”