Küzdelmes mérkőzésen maradtunk alul

Hits: 218

A kiesés elől menekülő csapatok mérkőzését a vendégek kezdték jobban, tíz perc után 2-6 állt a táblán. A hazai támadásokba több technikai hiba is becsúszott, sőt az emberelőnyöket sem tudta kihasználni Tréki Tamás csapata, így a vendégek tartották négy gólos előnyüket (8-12). A félidő előtt sikerült faragni a hátrányból, de így is az SKC csapata mehetett nyugodtabban a szünetre. A térfélcserét követően az ajkaiak előbb egyenlítettek, majd három góllal megléptek (17-14), de a vendégek zsinórban öt gólt szereztek és visszavették a vezetést (17-19). Ekkor Tréki mester időt kért, megpróbálta rendezni a sorokat, de a rengeteg kihagyott helyzet és büntető megbosszulta magát (22-26). A vendégek kapusa parádésan védett, szinte megbabonázta az ajkai fiúkat, akik nagyobbnál nagyobb lehetőségeket hibáztak el. A hajrában az SKC rutinosan őrizte előnyét, így hatvan perc után boldogan ünnepelték győzelmüket az őket elkísérő szurkolókkal.

KK Ajka – Csépe Salgótarján SKC 25-29 (10-12)

Pointner, Jávor 4, Tóth 1, Oláh, Gyene 2, Nagy, John, Dobos 7 (3), Breuer 1, Forgács 2, Ernei 7, Konyicsák, Buri, Perczel 1, Bonyhádi, Baracskay

Edzői szemmel - Tréki Tamás vezetőedző:

„Úgy gondolom, hogy egy verhető ellenféllel szemben maradtunk alul. Nem tudom, hogy az idegesség, esetleg a " tét " nagysága miatt veszítettünk, de az biztos, hogy a helyzetkihasználásunk ismét kritikán aluli volt. Nehéz helyzetben vagyunk, de mindent meg fogunk tenni a céljaink eléréséért. Bízom a fiúkban, tudom, hogy milyen képességeik vannak. Hajrá Ajka!”

Játékos szemmel – Dobos Patrik irányító:

„A Salgótarján csapatát fogadtuk vasárnap, nagyon fontos és nehéz mérkőzés várt ránk. Az első játékrészben a kiállításokból szerzett előnyt sajnos egyáltalán nem tudtuk kihasználni. A második félidő elején sebességet tudtunk váltani, gyorsabb tempót diktáltunk és ez meglátszott az eredményen is, hiszen visszajöttünk a mérkőzésbe és átvettük a vezetést, de sajnos felvettük a vendégek „verekedős” stílusát és ebből számos alkalommal hátrányba kerültünk. Dolgozunk tovább és igyekszünk kijavítani a hibákat, nem szabad feladnunk!!”