Kivívtuk a bennmaradást!

Hits: 215

Szombaton délután a szegedi fiatalok látogattak az ajkai sportcsarnokba. Jól kezdtek a házigazdák, öt perc után 3-1-re vezettek, de a lassan játékba lendülő vendégek megfordították az állást, amikor is Velky Péter időt kért (3-4). Az egy percnyi szünet után zsinórban négy gólt lőttek a zöld mezesek, de a lelkesen küzdő szegediek előbb kiegyenlítettek, majd át is vették a vezetést (9-11). A szünet előtt az ajkaiak Jávor találatával egy gólra csökkentették a különbséget. A térfélcsere után bekezdett a KK Ajka, négy góljukra nem jött válasz, amikor a Pick edzője, Kárpáti Krisztián rakta le az időkérő táblát (15-11). A vendégeknek jót tett a pillanatnyi szünet és a játékrész közepére egalizálták az eredményt (18-18). A hazai kapuban Baracskai kiválóan védett, elől pedig John és Jávor góljainak köszönhetően ismét meglépett a házigazda (24-20). A vendégek megpróbálkoztak a létszámfölényes játékkal, de az ajkaiak nem jöttek zavarba és tartották előnyüket (28-24). A végjátékban a közönsége által támogatott hazaiak Ernei góljaival biztosították be győzelmüket. A nagy szívvel küzdő KK Ajka nagyszerű győzelmet aratott a Tisza parti fiatalok ellen, és a többi eredménynek is köszönhetően biztosította a bennmaradást.

KK Ajka – OTP Bank-Pick Szeged U21 32-26 (11-12)

Jávor 9, Tóth 5 (2), Oláh, Gyene 4, Nagy 2, John 4, Dobos 1, Breuer 3, Forgács, Ernei 2, Zsáki, Konyicsák,  Buri 1, Perczel, Bonyhádi 1 , Baracskay

Edzői szemmel – Velky Péter vezetőedző:

„Jól kezdtük a mérkőzést, viszont utána mindig volt egy-egy periódus, amikor védekezésben elkéstünk és emiatt hátrányba kerültünk, ekkor az ellenfelünk vette át a vezetést. Tartottuk magunkat, csak 1 gólra tudtak eltávolodni tőlünk a szünetre. Második félidőt szintén jól kezdtük, hamar visszavettük a vezetést, de a félidő közepére megint sok hibát vetettünk, aminek köszönhetően felzárkózott döntetlenre a Szeged. Innen újra sikerült lendületbe jönnünk, néhány góllal megint el tudtunk távolodni, amit a mérkőzés végéig már sikerült tartani, valamint a legvégén tovább növelni az ellenfél hibáit kihasználva. Összességében egy nagyon hullámzó meccs volt, amiből mi jól tudtunk kijönni és meg tudtuk nyerni a végén. Gratulálok a csapatnak!”

Játékos szemmel – Jávor Sebestyén irányító

„Szombaton egy fordulatos mérkőzést játszottunk a Szegeddel. Ez a meccs számunkra létfontosságú volt, így is készültünk rá. Extra kapusteljesítmény mellett a védekezésünk is remekelt, így sikerült a félidei vendég vezetést átfordítani, és egy magabiztos előnyt kialakítani a végére. Köszönjük a szurkolók buzdítását! Jövőre ismét NBI/B!”