Igazságos döntetlen született

Hits: 163

KK Ajka - BFKA Balatonfüred U22 25:25 (12:12)

Az ajkai csapat első hazai mérkőzésén a több NBI-es játékossal felálló megyei rivális BFKA csapatát fogadta.A találkozó kezdődobását Gaál Zsóka a város kiváló sakkozója végezte el,aki fontos szerepet játszott abban,hogy az Ajkai Bányász csapata feljutott az NBI-be.
A találkozó elején felváltva potyogtak a gólok,majd 5-6 után a vendégek háromszor is betaláltak,így biztos előnyt szereztek(5-9).A hazaiak edzője azonnal kihasználta időkérési lehetőségét,ami után sikerült egy gólra felzárkózniuk,sőt a félidő vége előtt megfordították az állást(12-11).Az utolsó perc is izgalmasan alakult:ugyanis az ajkaiak büntetőt hibáztak,amit a fürediek a dudaszó pillanatában szerzett góllal megbüntettek,így döntetlennel zárult a játékrész.A folytatásban a hazaiak Laufer vezérletével rendre két góllal megléptek,de a vendégeknek mindig sikerült az egyenlítés(17-17;20-20).A vendéglátóknál két meghatározó játékost (John,Márton) sérülés miatt le kellett cserélni Tréki edzőnek.A kapusok mindkét oldalon remek formában védtek,így nehéz volt megjósolni a mérkőzés kimenetelét8(53.perc:23-23).Az utolsó percekre még fokozódott a feszültség a pályán:24-23 után fordított a BFKA,majd 25-25-nél az ajkaiak támadhattak a győzelemért,de már csak egy időn túli szabaddobásra futotta,amiből nem született gól.A fordulatokban és izgalmakban gazdag roppant sportszerű megyei rangadón igazságos döntetlen született.

Vikor, Bonyhádi, John 2, Laufer 10(1), Mátó 3, Márton 4, Szrgyan 2, Horváth, Baracskai, Tárkányi 1, Fülöp 2, Erőss, Bajnóczi 1, Venczel, Forgács, Ignácz

Edző:Tréki Tamás