Igazi csapatmunka volt!

Hits: 203

Szombaton délután az élvonalhoz tartozó Békés látogatott az ajkai sportcsarnokba. A hazai oldalon az eddigi sérültek mellé Forgács és Gyene is csatlakozott, így csak tíz mezőnyjátékos állt Velky Péter rendelkezésére. Mindkét csapat roppant fegyelmezetten kezdte a mérkőzést, a védelmek és a kapusok is nagyszerűen teljesítettek, ennek köszönhetően kevés gólt láthattak a nézők (13. perc: 4-4). Ezt követően a vendégek 2-3 gólos vezetése állandósult, a hazaiak támadójátékába több hiba is csúszott, ezért Velky mester időt kért. A félidő hátralévő részében nem tudott közelebb zárkózni a KK Ajka, sőt a vendégek négy gólos előnnyel zárták az első harminc percet. A fordulást követően sem változott a játék képe, biztosan őrizte előnyét a Békés,a hazaiak nehezen találtak rést a vendégek falán(43. perc: 13-18). Az ajkaiak időkérése sem zökkentette ki a vendégeket a játék ritmusából, akik Mezei góljaival tartották a különbséget (52. perc: 18-22). A záró szakasz roppant izgalmasan alakult: Baracskai a kapuban "lehúzta a rolót", elől pedig John és Ernei vezérletével kiegyenlített a hazai csapat, majd négy másodperccel a vége előtt Ernei megszerezte a győztes gólt. A vendégek még időt kértek, egy lövésre futotta az erejükből, de azt Baracskai hatástalanította, így az ajkai fiúk örömtáncba kezdhettek a lefújást követően. Az utolsó percig magabiztosan vezető békésiek ellen bravúros két pontot szerzett az ezer sebből vérző, de hatalmas szívvel küzdő KK Ajka.

KK Ajka KFT - Optimum Solar - Békési FKC 23-22 (9-13)

KK Ajka: Tatai, Baracskai, Gátvölgyi (kapusok), Goda, Pernesz, Jávor 4, Tóth, Nagy, John 7, Dobos 2, Ernei 6, Horváth 2, Perczel 2.

Edzői szemmel – Velky Péter, vezetőedző:

„Sajnos előző fordulóhoz képest karcsúbb lett a keretünk, több játékosunk kiesett sérülés és betegség miatt, de ennek ellenére nem feltett kézzel mentünk neki a mérkőzésnek. Keményen védekezett mindkét csapat, jól védtek a kapusok, ami sok hibát eredményezett mindkét oldalon. Az első félidőt az ellenfél tudta lehozni kevesebb hibával, így náluk volt az előny a szünetben. Jól védekeztünk és jól is támadtunk, de mindig jött egy-egy hiba hol a befejezésnél, hol a védekezésben, emiatt nem tudtunk közelebb kerülni az ellenfélhez, de ez nem változtatott a csapat hozzáállásán, küzdöttek tovább a fiúk. A végjátékban egy falat húztunk fel a kapu elé és a kapuba is, támadásban pedig kihasználtuk az ellenfél hibáit, és sikerült megfordítani a mérkőzést. Egy több sebből vérző, ám küzdő csapatot láttam, melynek a tagjai kiálltak egymásért, nem adták fel, harcoltak a végsőkig, és mikor ott volt a lehetőség, megragadták és megnyerték a mérkőzést. Csodálatos volt ezt megélni, gratulálok a csapatnak!”

Játékos szemmel – Ernei Bence, szélső:

„Azt gondolom, hogy egy nagyon küzdelmes meccset játszottunk a Békéssel, annak ellenére hogy nagyon sok hiányzónk volt. Védekezésben végig robotoltuk a meccset, amihez kiváló kapusteljesítmények is társultak. Ez a kettő és a meccs végi szerencse - ami végre a mi oldalunkra állt - volt a siker kulcsa. Büszke vagyok mindenkire egytől-egyig, ez igazi csapatmunka volt!! Hajrá Ajka!”