Hétvégi utánpótlás eredményeink

Hits: 163
Április 25. – Férfi U20

Szigetszentmiklósi KSK - KK Ajka SE 38-24 (16-12)

Ferenczi, Peternics, Kovács M.(kapusok), Szarka, Peidl 1, Rozmán 5, György 5 (1), Loránd, Kovács Á., Sárik 1, Pernesz 10, Modori, Schell 2, Laczkó.

Poór Tamás, vezetőedző: „Fordulóról – fordulóra immár hagyományosan foghíjas kerettel vágtunk neki az idegenbeli túrának – balszélsőnk és balátlövőnk sem tudott velünk tartani a hétközi mérkőzésen. A mérkőzés negyedórával később kezdődött, mert közel félórát álltunk a Budapest környéki dugóban. Ennek ellenére a mérkőzésen szerettük volna megnehezíteni a hazaiak dolgát, mely számunkra jól is indult – a hazaiak több ziccert hibáztak – így 4:1 – re is vezettünk. Ezután a hazaiak is rendezték a sorokat, a félidőben háromgólos hátrányban volt fiatal csapatunk. A második játékrészben közel ötven percig – ekkor ötgólos volt a különbség – szép megoldásokat is mutatva, tudtuk tartani a lépést, ám ezután fiatalabb keretünk elfáradt, s a miklósiak jócskán növelni tudták a különbséget! A nagyarányúnak tűnő vereség ellenére nem volt ekkora különbség a két csapat között, de a fiataljaink pályán töltött játékideje hasznos volt, melyet a későbbiekben kamatoztathatnak.”

Április 26. – Női U19

Lipót Pékség - KK Ajka SE 27-43 (11-21)

Leskovics D., Horváth (kapusok), Németh, Vincze 2, Klespitz 1, Leskovics Cs.1, Perger 2, Krápicz 7, Kovács, Mózes 4, Schneider 5, Mészáros 17 (7), Mátyás 4.

Klespitz Róbert, vezetőedző: „Nem kezdtük elég élesen a mérkőzést, emiatt az első 10 percben nem tudtunk ellépni a házigazda Lipóttól. A 10. perc után viszont felkeményedett a védekezésünk, könnyű gólokat tudtunk szerezni, így alakult ki a 10 gólos félidei előny. A második játékrész első 20 percére is megmaradt a jó védekezésünk, így hamar be tudtuk biztosítani a győzelmünket, amely fontos lépés volt a szezon végi céljaink eléréséhez.”

Április 27. – Női U17

Lébényi KSZSE - KK Ajka SE 28-40 (14-20)

Rauch, Leskovics D. (kapusok), Vincze 4, Novák 1, Rejtő, Perger 12 (2), Németh 6, Hernád 1, Leskovics Cs. 2, Vörös, Krápicz 14 (4).

Jaksics Rebeka, vezetőedző: „Nagyon büszke vagyok a lányokra, elképesztő küzdéssel és alázattal álltak a mérkőzéshez. Egy pillanatra sem engedtek ki, meg is lett az eredménye. Az őszi szoros 3 gólos győzelem után most sikerült 12 góllal győzedelmeskednünk. Külön örülök, hogy nehéz helyzetekben jó döntést hoztunk támadásban. Készülünk a Komárom ellen, aki jelenleg a 2. helyen áll. Hajrá Ajka!”

Április 27. – Leány U14

Bajnok DSE Nemesvámos - KK Ajka 38-4 (21-3)

Móri KSC - KK Ajka 25-9 (14-6)

Földvári (kapus), Csőre, Farkas, Hájas, Kató, Litvinyuk, Mándli.

Vikor Ferenc, vezetőedző: "A hétvégéi fordulóban Hajmáskérre látogattunk. A sok hiányzó miatt csere nélkül és sajnos sérülésekkel tarkítva játszottuk végig a mérkőzéseinket , melyeken nagyot küzdve, de sajnos vereséget szenvedtünk. Viszont minden elismerésem a lányoké, mert előszőr emberhátrányban, majd kettős emberhátrányban is végig küzdötték a mérkőzéseket."

Április 28. – Leány U10

Veszprém Pannon SE - Ajkai Trampolin SE

START SE - Ajkai Trampolin SE

Róth (kapus), Gyurán, Kabai, Németh J., Földi, Szántó, Ihász, Cseh, Mundi, Tiba.

Pelikán Milán, edző: „Klespitz Róbertet helyettesítettem vasárnap. Az U10- es lányaink Veszprémben léptek pályára a Pannon SE és a Start Se csapatai ellen. (Öröm a csajokkal a mérkőzésre járás, mert jó hangulatú utazásokban van részünk a sok pozitív mérkőzés élményen kívül) A lányok kiválóan védekeztek mindkét meccsen. A támadások is szépen alakultak. A cselbe szökkenések nem okoznak gondot és többször önzetlenül sok passzból fejeződtek be a kapura lövéseink. Igyekeztem a gyerekek kéréseinek eleget tenni, így szinte minden pozícióban játszott mindenki. A felmerülő nagyobb hibákat a helyszínen megbeszéltük. Fantasztikus volt látni, hogy már a javított mozgás, helyezkedések a következő mérkőzésszituációkban, játékrészekben visszaköszöntek. A gyakorló fiatal játékvezetők és a sportszerű ellenfeleknek köszönhetően nagyon hasznos fordulón vagyunk túl. Büszke vagyok Robi műhelymunkájára és a lányok hozzáállására! Hajrá Ajka!”

Április 28. – Fiú U12

AGROFEED UNI Győr FKKA - KK Ajka 39-12 (18-6)

Szigetszentmiklósi KSK - KK Ajka 31-9 (12-3)

Illés, Takács (kapusok), Fekete, Fercsák, Hámori, Horváth, Preininger, Szántó, Szivós, Takács.

Heizer László, vezetőedző: „Vasárnap Veszprémben volt fordulónk a srácokkal. Mind2 mérkőzésen erős védelemmel találtuk szembe magunkat, aminek nem találtuk az ellenszerét! Dolgozunk tovább! Hajrá Ajka!”

Április 28. – Leány U12

Szombathelyi FKKA I. - KK Ajka 19-8 (9-5)

KK Ajka - Máriaújfalui SE 16-18 (8-10)

Kiss, Lukács (kapusok), Hack, Németh, Fiausch, Pék, Tahin, Vizi, Szücs, Hidi.

Végh Balázs, edző: Szentgotthárdon lépett pályára a lány U12-es csapatunk a hétvégén, ahol Kiss Adri helyett voltam a lányokkal. Köszönöm a lehetőséget, nagyon jó élmény volt, fél éve láttam a lányokat meccsen, rengeteget fejlődtek…A mindig nagyon erős Szombathely első számú csapatával játszottuk az első meccset, ahol sokáig 4-5 gól volt csak a különbség, ami hatalmas szó! Nagyszerű védekezést láttam ekkor, ami nekem amúgy is szívügyem minden csapatnál….a ziccerek kihasználása volt a legnagyobb bajunk ezen a meccsen, de a játék nagyon tetszett. A második meccs az amúgy szintén nem rossz erőkből álló helyiek ellen volt, ahol szoros vereség lett a vége. Némi hiányérzet itt is maradt, mert simán nyerhető meccs volt, de óriásit küzdöttek itt is a lányok! Még két dologról tennék említést: egyrészt nem akármilyen bírói ellenszélben dolgoztuk végig a két meccset….másrészt, mint most kiderült, a szabályos célzott emberfogás meglepett minket, mert eddig sehol nem tapasztaltuk, hogy bárki ezt alkalmazza. Az, hogy ez kikerült a versenykiírásból számunkra nem nagyon érthető, mivel szakmailag szembe megy az ügyes gyerekek fejlődésével, de biztosan jó oka volt ennek a döntésnek………Más kérdés, hogy mivel mi nem értünk ezzel egyet, alkalmazni nem fogjuk ezután se a Gyermekbajnokságban, még ha ezért meccseket is fogunk elbukni.”