Három győzelem a hétvégén

Hits: 220

Három csapatunk is pályára lépett a hétvégén. Szombaton férfi ifjúsági csapatunk hazai pályán, míg vasárnap leány serdülő, és megyei férfi csapataink játszottak mérkőzést. A három meccsen összesen 6 pontot gyűjtöttünk, hiszen mindhárom alakulat sikerrel vette a bajnokság hétvégi akadályait.

01.30. Férfi ifjúsági

Szombaton a Veszprémi KKFT II. csapatát fogadta a Városi Sportcentrumban másodosztályú ifjúsági csapatunk. Poór Tamás együttese végig magabiztos játékkal aratott győzelmet.

KK Ajka - Veszprémi KKFT 39:27 (19:11)

Erős M. 2, Farkas D., Kubik Á. 4, Oláh L. 3, Forgács K. 6, Cserna E. 2, Pointner K. 8 (2), Csipszer D. 6, Szűcs B. 8, Almás L., Baracskai S.

Vezetőedző: Poór Tamás

Edzői szemmel Poór Tamás (vezetőedző - KK Ajka)

“Mérkőzés előtt azt beszéltük a srácokkal, hogy az elmúlt időszakhoz képest védekezésben, agresszivitásban kell előrelépnünk, illetve, hogy ne ajándékozzunk könnyű gólokat az ellenfélnek, hanem késztessük őket kemény küzdelemre minden egyes találatért. Ennek fontos eleme a védekezésbe való visszazárás is, melyet a mérkőzés első harmadában sikerült megvalósítani. Ezután volt egy kis holtpont a támadójátékunkban, de a cserékkel való frissítés hatására is sikerült a szünetre nyolcgólos különbséget kialakítani. A második játékrészt is hasonló mentalitásban kezdtük, jól lehetett forgatni a csapatot, összességében mindenki hozzátett a mérkőzés eredményéhez, mindenki végig motivált volt. Támadásban sikerült egy - két dolgot kipróbálni - mint például a hét a hat elleni játék - mely persze nem párosult még mindig eredménnyel, de fontos, hogy ezek a megoldások is szerepeljenek a fejekben, ha továbbra is felfelé akarunk lépdelni a tabellán. Remélem ezen az úton haladunk tovább! Ha egységesek leszünk, s a játékoskeretünk is teljes lesz, illetve a sérülések is elkerülnek minket, akkor a hátralévő kemény mérkőzéseken bebizonyíthatjuk, hogy mindenképp az ifjúsági másodosztály mezőnyének első feléhez tartozunk.”

Játékos szemmel Pointner Kristóf (beálló - KK Ajka)

"Az ifistákkal ez volt az idei első mérkőzésünk, amire úgy gondolom, jól fel tudtunk készülni. Kisebb hibáink ellenére már a meccs elejétől fogva mi domináltunk. Örülök a két pontnak és, hogy mindenki hozzá tudott tenni a győzelmünkhöz."

01.31. Megyei férfi felnőtt

Megyei férfi felnőtt csapatunk fordulatos mérkőzést játszott az Ősi Andreotti SE csapatával. A félidőben még a hazaiak vezettek, ám a második félidő végére magabiztos győzelmet arattak az ajkai fiúk!

Ősi Andreotti SE - KK Ajka II. 23:30 (15:11)

Baracskai S., Heizler L., Oláh L., Forgács K. 4, Cserna E. 3, Pointner K., Csipszer D., Kleinhansz P., Fábián B. 8, Zeitler D. 3 (1), Kapcsándi Zs. 5 (1), Klespitz R. 6, Szigetvári G.,

Soós T. 1, Heizer P., Ring M.

Vezetőedző: Klespitz Róbert

Kapusedző: Varga Szabolcs

Edzői szemmel Klespitz Róbert (vezetőedző - KK Ajka II.)

"A két egygólos vereség után mindenképp szerettünk volna visszatérni a győzelem útjára az Ősi csapata ellen. Ennek ellenére az első 15-20 percben mindent elkövettünk, hogy ez ne sikerüljön. Mind védekezésben, mind támadásban tompák és fásultak voltunk, nem koncentráltunk eléggé, amit ellenfelünk kihasznált és 11-4-re ellépett. Ekkor védekezési rendszert váltottunk, mely döntőnek bizonyult. Sikerült labdákat szereznünk, több könnyű gólt is tudtunk lőni, és visszajöttünk a mérkőzésbe. A második félidőben a csapat már az elmúlt meccseken mutatott küzdést és játékot mutatta, így egy a felsőházi rájátszás szempontjából fontos győzelmet sikerült aratnunk. A későbbiekben azonban nem fér bele, hogy ekkora kontraszt legyen a mutatott játékunk között (7 gólos hátrányból sikerült a meccs végére 7 gólos előnyt csinálni), ezen dolgozunk és bízunk a sikeres folytatásban!"

Játékos szemmel Heizer Péter (irányító - KK Ajka II.)

"A rájátszás szempontjából nagyon fontos meccs volt. A kezdés nagyon gyatrára sikeredett, nem ültek a támadásaink és hátul sem találtuk meg magunkat. A védekezésváltás jól sült el és a kapusteljesítmény is megérkezett mögénk. A szünetben láttam mindenki arcán, hogy ezt a meccset meg fogjuk nyerni. Úgy gondolom remek második félidőt produkáltunk es megmutattuk igazi arcunkat!"

01.31. Leány serdülő

Csornai SE - KK Ajka 16:31 (9:14)

Magabiztos győzelemmel kezdték a 2021-es évet leány serdülőink, akik a Csorna elleni mérkőzést nyerték meg tegnap. A sikerrel továbbra is a tabella élmezőnyéhez tartoznak, a siker azonban áldozattal is járt…Csapatunk magabiztosan, helyenként kifejezetten tetszetősen kézilabdázott. Üröm az örömben, hogy a keretünk egyik meghatározó játékosa Baracska Alexa súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett.Sajnos a sérültekből rajta kívül sincs hiány, csapatkapitányunk Ódor Réka hetek óta térd sérüléssel, Scheily Zsófi vállsérüléssel bajlódik.

Baracska A. 4, Horváth Zs., Klespitz D. 5 (2), Kovács B., Kovács Zs., Mátyás E. 5, Ódor R. 1 (1), Pál Zs. 7, Scheily Zs. 6, Schneider K. 2, Sulyok B. 1

Vezetőedző: Berecz Nikolett

Edzői szemmel Berecz Nikolett (vezetőedző - KK Ajka)

„A csornai csapattal első alkalommal találkoztunk, helyzetünket nehezítette, hogy páran kisebb, nagyobb sérüléssel is küzdenek, emiatt a belső pozíciókban elég hiányosak voltunk. A mérkőzést jobban kezdtük, jól működött a védekezésünk, 7:1 arányban is vezettünk. A félidő közepén hullámvölgybe kerültünk, a lövéseinket sem értékesítettük jó százalékkal. A második játékrészre már egészen másképp jöttünk ki, a kivédekezett támadásainkból tudtunk futni és egy egészen más iramot kezdtünk diktálni, amiből könnyű gólokat és ziccereket tudtunk lőni. A végére magabiztos győzelmet mutatott az eredmény, de a játékunkon még sokat kell javítani, mert ez a teljesítmény nem lesz mindig elég. Örülök, hogy mindenkinek tudtam játéklehetőséget biztosítani. Sajnos, a mérkőzés során még egy belső emberünket elvesztettük, így a hétvégi meccs nagyon nehéznek ígérkezik. Bár nagyon kevesen maradtunk, bízom a csapatom küzdeni tudásában és a lányok hatalmas szívében, tudom, hogy mindent meg fognak tenni, hogy jövő hétvégén ponttal térjünk haza Lébényből. A sérülteknek mielőbbi jobbulást kívánok!”

Játékos szemmel Schneider Kira (szélső - KK Ajka)

„A tegnapi meccset nem gondolom életünk legjobb mérkőzésének! Volt mikor megtaláltuk a jó középutat, de sajnos volt, amikor nem akart menni a játék. A védekezésünkkel szerintem nem volt gond azt általában nagyon szépen meg is szoktuk oldani. A második félidőbe éreztem azt, hogy akkor kezdtük megtalálni magunkat a pályán. Remélem a továbbiakban szépen tudunk szerepelni és hozni tudjuk a meccseinket!”