Győzelemmel avattuk fel a csarnokot!

Hits: 302

A tavaszi szezon első mérkőzése előtt csarnokavató ünnepségre került sor, ahol többek közt Schwartz Béla Ajka Város  Polgármestere, Zsiga Gyula az MKSZ Utánpótlás-fejlesztési igazgatója  és Németh Csaba a Veszprém Megyei Kézilabda Szövetség elnöke mondott beszédet. A nemzeti színű  szalag átvágása után útjára indult a labda, a hazaiak Ernei révén szerezték meg a megújult csarnok első gólját. Ezt követően gyorsan potyogtak a gólok, a nyolcadik percben már 6-6 szerepelt a táblán. A felek szinte fej-fej mellett haladtak, egyik csapat sem tudott nagyobb előnyt kiharcolni (10-10). A félidő utolsó tíz percében a jól hajrázó ajkaiak hat góljára csak háromszor válaszoltak a vendégek, 16-13-as hazai vezetéssel zárult a játékrész. A térfél cserét követően nagyszerű tíz percet produkált Tréki Tamás gárdája, így a negyvenedik percben  már hat gólos hazai előnynek tapsolhatott a szép számú publikum (22-16). A kapuban a születésnapját ünneplő Konyicsák Tamás "lehúzta a rolót", elől pedig könnyű gólokat szereztek a fehér mezesek,aminek köszönhetően nyolc gólos lett a különbség(28-20).A vendégek edzője,Sibalin Jakab időt is kért,ami után védekezést váltott a Tata és sikerült közelebb zárkózniuk (32-28). Az utolsó percekben biztosan őrizte előnyét a KK Ajka, így a lefújás után joggal ünnepelte csapatát a több száz ajkai szurkoló.

IMG 1257 min

KK Ajka – Tatai AC 34-30 (16-13)

Jávor 4, Tóth 2, Oláh, Gyene 6, Nagy 2, John 2, Dobos 4 (4), Breuer 1, Forgács, Ernei, Pointner, Konyicsák, Buri 4, Perczel 3, Bonyhádi 3, Baracskay

Jövő szombaton ismét hazai közönség előtt lépnek pályára a fiúk, az Optimum Solar Békési FKC lesz az ellenfelünk.

IMG 1441 min

Edzői szemmel - Tréki Tamás vezetőedző:

„Nehéz mérkőzésen szereztük meg a bajnoki pontokat. Gratulálok a fiúknak, igazi csapatmunka volt ez a győzelem! Nem szeretnék kiemelni senkit, hiszen tényleg minden játékosom hozzá tudott adni valami pluszt. Köszönjük a kilátogató nézőknek a biztatást, reméljük, minden héten ilyen szép számú közönség előtt játszhatunk. Szerénynek kell maradnunk, hiszem, hogy ezt csak az első lépcsőfok volt, és nagyon komoly összecsapások várnak ránk. Hajrá Ajka!”

Játékos szemmel – Gyene Norbert jobbszélső:

„Hosszú és tartalmas januári időszakon vagyunk túl. Volt idő a fizikai és a taktikai felkészülésre is, a kisebb sérülések is helyre jöttek, így minden adott volt ahhoz, hogy jó mérkőzéssel kezdhessük el a tavaszt. Jól kezdtük a mérkőzést, és egy szoros első félidő végén háromgólos előnnyel mehettünk a pihenőre. Ezt az előnyt szépen fokozatosan tudtuk növelni, így egy-két hullámvölgyet leszámítva magabiztos második félidő után sikerült nyernünk. Gratulálok a csapatnak, igazi csapatmunka volt! Nagyon örülök, hogy az első hazai mérkőzésünk, hazai közönség előtt ilyen jól sikerült! Köszönjük, hogy ilyen sokan kilátogattak a mérkőzésre, a szurkolóink remek hangulatot teremtettek! Hajrá Ajka!”