Győzelem Ózdon

Hits: 182

Szombaton este a sereghajtó ózdiak otthonába látogatott az ajkai csapat. Hosszú utazást követően lépett pályára Velky Péter gárdája, akik fegyelmezetten kezdtek és nem engedték, hogy a hazaiak nagyobb előnyt szerezzenek a találkozó elején. A félidő közepéig fej-fej mellett haladtak a csapatok, amikor is a vendégek két gólos előnyt szeretek (5-7). Ezután állandósult az 1-2 gólos ajkai előny, de a szünet előtt jó hajrát nyitó ózdiak egalizálták az eredményt. A pihenő után ismét a vendégek percei következtek, Tóth és Gyene góljai után a játékrész közepén 16-22- es állás szerepelt a táblán. Az ózdi edző időt kért, ami után a hazaiak létszámfölényes helyzetben próbáltak támadni, de ezt jól használta ki a KK AJKA és könnyű gólokkal növelte a különbséget (17-25). A vendégek kapusa, Baracskay is betalált, amivel megkoronázta teljesítményét. Az utolsó percekben az ajkaiak kiélvezték a sikert, szinte mindenki kivette a részét a góllövésből. A lefújás után joggal ünnepelte a győzelmét az ajkai csapat, hisz fegyelmezetten játszva és hatalmasat harcolva biztosan szerezte meg a két pontot.

ÓAM-Ózdi KC – KK Ajka KFT 19-30 (11-11)

KK AJKA: Tatai, Baracskay 1 (kapusok), Kovács B.1, Jávor 2, Tóth 5, Gyene 6, Nagy, John 3, Dobos 4, Forgács 2, Zsáki O., Horváth 4, Perczel 2.

Edzői szemmel – Velky Péter, vezetőedző:

„Védekezésben jól működtünk, amihez jó kapusteljesítmény párosult az első félidőben, viszont támadásban voltak pontatlanságok, amik miatt nem tudtunk ellépni az ellenfelétől, akik nem adták meg magukat. Második félidőben továbbra is jól működött a védelmünk és kapuban is stabilak voltunk. Támadásban sikerült a befejezésekre jobban koncentrálni, így néhány góllal el tudtunk szakadni. Erre az ellenfél 7-6-os játékkal reagált, amit nagyon szépen tudtunk hatástalanítani, aminek köszönhetően tovább növeltük az előnyünket és a végére nagyarányú győzelmet arattunk. Örülök a sikernek, az elmúlt két kemény meccs után megérdemelték a fiúk, hogy pontokkal is jutalmazzák az erőfeszítéseiket. Bízom benne, hogy tartani tudjuk ezt a következő mérkőzésekre is.”

Játékos szemmel – Gyene Norbert, szélső:

„Nagyon fontos két pontot sikerült elhozni Ózdról. Nehéz idegenbeli meccsre készültünk, egy ilyen hosszabb utazás után az előző mérkőzésekből tanulva kulcsszerepe volt, hogy jobban tudjuk kezdeni az első félidőt. Ezúttal nem adtunk előnyt az ellenfélnek, a jó védelemnek köszönhetően pedig gyors gólokat is tudtunk szerezni. A félidei döntetlen után sikerült egy több gólos előnyt felépíteni amire már nem volt válaszuk, így a végére egy nagyobb különbségű győzelmet arattunk! Nagyszerű csapatmunka volt, dolgozunk tovább, hogy minél több ilyen szép eredményt tudjunk elérni!”