Győzelem a rájátszás első fordulójában

Hits: 142

Szombat délután Budapestre az ÓKSI-Bicske csapatához látogatott Szalay Ákos csapata. A rájátszásban a Bicske előkelőbb helyről tudott indulni, így a lányoknak nagy volt a tét. Jól kezdték az ajkaiak a mérkőzést, a feszes védelem mellé gyors lerohanások is párosultak, aminek köszönhetően a 6. percben 0:6 állt az eredményjelzőn. A jó kezdés után egy pillanatra megtört a jég, becsúsztak hibák, azonban a félidőre ötgólos előnnyel mehetett az ajkai gárda (13-18). A második félidőben tovább tudták növelni az előnyüket a vendégek, a 40. percben már tízgólos volt az előnyük (16-26). Az utolsó 5-6 percben ismét emelkedett a hibák száma, de ez a mérkőzés kimenetelét már nem tudta befolyásolni, így 32-38 arányú győzelemmel térhettek haza az ajkaiak.

ÓKSI KKFT-Bicske – KK Ajka KFT 32-38 (13-18)

Tótik, Horváth (kapusok), Gelencsér 5, Mészáros 8 (5), Jalkóczi 1, Mátyás, Sárvári 4, Jaksics, Kondor 2 (1), Fábián 3, Völler 2, Gaál 5, Pete 3, Kiss 5.

Edzői szemmel Szalay Ákos és Klespitz Róbert:

„ÓKSI KKFT-Bicske csapatához látogattunk a hétvégén. Nagyon jól kezdtük a mérkőzést (0:6), jó védekezés után könnyű gólokat szereztünk. A második félidőben sikerült nagyobb előnyt (13 gól) kialakítani. Némi hiányérzetünk a meccs hajrája miatt lehet, de ne legyünk telhetetlenek fontos 2 pontot szereztünk idegenben.” – Szalay Ákos, vezetőedző

„Sikerült jól kezdeni a mérkőzést, úgy gondolom ez kulcsfontosságú volt a győzelemhez. 40-45 percig jól játszottunk és koncentráltak voltunk, azonban az utolsó 15 percre kissé könnyelművé váltunk, ezen mindenképp javítanunk kell, mert ez nem minden meccsen fog beleférni. Fontos, hogy győzelemmel tudtuk kezdeni a rájátszást, bízom benne, hogy ez egy pozitív löketet ad a csapatnak a hátralévő időszakra!” – Klespitz Róbert, másodedző

Játékos szemmel – Gaál Dorina, szélső:

„Szombaton az Óksi-Bicske otthonába látogattunk. Nehéz mérkőzésre készültünk, hiszen mind a két csapatnak szüksége van a 2 pontra. Tudtuk, ha betartjuk edzőink utasításait és fegyelmezetten, türelmesen játszunk, akkor nem lehet baj. A mérkőzést hatalmas lendülettel kezdtük meg, és a jó védekezésnek köszönhetően könnyű gólokra tehettünk szert. Az első félidő második felében vétett hibák ellenére megtartottuk előnyünket a szünetre. A második félidőt szintén nagyon szép játékokkal, védekezéssel kezdtük, így csak növelni tudtuk az előnyünket. A meccs vége felé közeledve a hibák száma ismét emelkedett, de ennek ellenére megszereztük a 2 pontot, és megtettük az első lépést a tavaszi célunk felé. Gratulálok az egész csapatnak! Hajrá Ajka!”