Győzelem a Pécs ellen

Hits: 228

Szombaton Pécsen lépett pályára NB I/B férfi felnőtt csapatunk, fontos mérkőzés volt a pontokat tekintve. A félidei hétgólos vezetés után a második félidő már szorosabban alakult, de végül el tudták hozni idegenből a pontokat Tréki Tamás fiai.

PEAC - KK Ajka 27:28 (10:17)

Horváth M., Márton B. 2, Ilicsin Sz. 3, Heiczinger Zs., Vikor F., Tárkányi B. 4 (4), Fülöp J. 2, Erőss P. 3, Bajnóczi M. 3 (1), John A. 5, Venczel A. 1, Forgács K., Laufer G. 3, Ignácz K., Bonyhádi T. 2, Baracskai S.

Vezetőedző: Tréki Tamás

Edzői szemmel Tréki Tamás (vezetőedző - KK Ajka)

”Rangadóra készültünk, amely előtt világos célként tűztük ki a győzelmet. A mérkőzés elején fej fej mellett haladtak a csapatok, de a 15 perc után a feljavuló kapusteljesítménynek, valamint a kiváló helyzetkihasználásnak köszönhetően magabiztos hét gólos előnnyel vártuk a második félidőt. A mérkőzés csordogált a maga medrében, egészen az ötvenkettedik percig (20-25). Ekkor következett egy bosszantó hibák sokaságából adódó hullámvölgy, amit a lelkesen küzdő hazaiak remekül kihasználtak (25- 25). Sorozatban öt elhibázott ziccerünk maradt ki, és sajnos nem tudtuk ezt kompenzálni védekezésben sem, valamint a védések is elmaradtak. Azonban a csapat megmutatta erejét és hitét, hiszen a végén mi örülhettünk a győzelemnek. Nagyon sok tanulsággal szolgált ez az összecsapás, amiből ki kell elemeznünk a hibáinkat, és kiemelni az erősségeinket. Nagyon büszke vagyok a fiúkra, hisz ebben a bajnokságban nagy fegyvertény idegenben győzni. Dolgozunk tovább, jövő héten ismét mérkőzés, ismét idegenben. A PLER vendégei leszünk, próbálunk meglepetést szerezni. Hajrá Ajka!!!”

Játékos szemmel Vikor Ferenc (kapus - KK Ajka)

“Úgy gondolom hogy, mindenki át érezte a mérkőzésnek a súlyát és az első félidőben nyújtott meggyőző játékunknak köszönhetően sikerült egy biztos előnyt kiépítenünk, ami elégnek bizonyult a mérkőzés megnyeréséhez. A második félidőben kissé visszaesett a támadó játékunk hatékonysága és a védekezésünknek a feszessége is, de volt elég tartásunk és így nem forgott veszélyben a végső győzelmünk.
Ezzel megszereztük az idei első pontjainkat, amivel egy lépéssel közelebb kerültünk a kitűzött céljaink eléréséhez.”