Gólzáporos győzelem a Lipót ellen

Hits: 124

LIPÓT SK -  KK AJKA 21-36(10-13)

Vezette: Maródi István Márk, Novák Péter

KK AJKA csapata: BARACSKAI,KÓSA(kapusok),CSERNA 3,KLESPITZ,ERŐSS 3,ZEITLER 2,JOHN 10,DOBOS 4(1),RING,SZABÓ 1,FORGÁCS 6,CSIPSZER 1,PERCZEL 2,BONYHÁDI 4.EDZŐ:TRÉKI TAMÁS.

Kiállítások: 2, ill.6 perc.

7 méteres dobások :1/1 ill. 2/1.

A késő esti mérkőzésen lassan lendültek játékba a csapatok, a negyedik percig kellett várni az első gólra, amit a hazaiak szereztek. A 12.percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a vendégek egymás után négyszer is betaláltak (5-9). A lipótiak azonnal időt kértek, ami után egy gólra felzárkóztak(10-11). Az első játékrész végén John kétszer is betalált, így az ajkaiak három gólos előnnyel mehettek a pihenőre. A folytatásban rákapcsoltak a vendégek, egyetlen lipóti gólra hattal válaszoltak, így a 36. percben 11-19 szerepelt a táblán. A következő percekben sem vettek vissza az iramból az ajkaiak, Baracskai védéseinek is köszönhetően a játékrész közepén már tíz gólos volt az előnyük(14-24). Tréki mester valamennyi játékosának bizalmat szavazott, akik gólokkal köszönték meg a lehetőséget (18-32). A végére fizikálisan is elfáradó, roppant sportszerű lipótiak ellen magabiztos győzelmet aratott a KK Ajka.

Értékelések

Edzői szemmel

Tréki Tamás (vezetőedző- KK Ajka): “ Lipóton vendégeskedtünk a bajnokság harmadik fordulójában. Nehéz mérkőzésre számítottunk, és nem könnyítette meg a dolgunkat a szokatlan időpont, valamint az utazás okozta nehézségek sem. Talán ennek köszönhetően játszottunk enerváltan és nagyon dekoncentráltan az egész első félidőben. Helyzetek sokaságát hagytuk kihasználatlanul, sok technikai hibát vétettünk, aminek következtében, minimális előnnyel kezdhettük a második félidőt. Aztán a második harminc percben már azt az arcát mutatta a csapat, amit kell. Jó védekezés után, rengeteg lerohanás gólt lőttünk, és könnyed győzelmet arattunk a lelkes, és rendkívül sportszerű hazaiakkal szemben. A kapusteljesítményünk, az egész összecsapás során kiemelkedő volt, ami elengedhetetlen lesz az elkövetkező mérkőzéseken is, hiszen most két nagyon komoly rivális következik. Dolgozunk tovább. Gratulálok a csapatomnak. Hajrá Ajka!!!”

Játékos szemmel

Bonyhádi Tibor (szélső- KK Ajka): “Egy kellemetlen időpontban rendezték meg a mérkőzést este 20.00-kor. Sajnos úgy is indult a mérkőzés "álmosan" mindkét csapat részéről. Soha nem játszottunk még egymás ellen, így egy ismeretlen csapat ellen kellett megmérettetni. Rengeteg hibával játszottunk az egész találkozón, de a lényeg, hogy elhoztuk a 2 pontot és 21:36-ra győztünk. Megyünk tovább és már koncentrálunk a héten sorra kerülő Magyar Kupa mérkőzésre, mely az ETO-SZESE Győr ellen lesz csütörtökön 19.30 órai kezdéssel.”