Fontos egy pont

Hits: 156

A hatodik helyezett vecsésiek látogattak szombaton az ajkai sportcsarnokba. A nyolcadik percig felváltva vezettek a csapatok, majd 7-8 után három ajkai gólra nem érkezett válasz, amikor is a vendégek edzője időt kért (10-8). A pillanatnyi szünet után egyenlítettek a vecsésiek, de az ajkaiak Jávor góljainak köszönhetően három góllal megléptek (14-11). A félidő vége előtt a vendégek egy gólra felzárkóztak, de a dudaszó előtt Nagy góljával alakult ki a 16-14-es állás. A térfélcserét követően állandósította 2-3 gólos előnyét a KK Ajka, sőt a harminchetedik percben már 21-17-et mutatott a tábla. Ekkor ismét időt kért a Vecsés edzője, ami után kiegyenlítették az eredményt, majd a játékrész közepén átvették a vezetést (23-24). A nagy akarattal küzdő ajkaiak Oláh nagyszerű védéseinek is köszönhetően újra megfordították az állást (25-24). Az utolsó öt perc rendkívüli izgalmakat hozott: először a vecsésiek megszerezték a vezetést, majd az ajkaiaknál volt az előny, sőt 27-27 után mindkét fél megnyerhette volna a találkozót, de végül is maradt a pontosztozkodás. A végig kiélezett mérkőzésen a középmezőnyhöz tartozó Vecsés ellen fontos pontot szerzett a kiesés ellen harcoló Velky legénység.

KK Ajka – Vecsés SE 27-27 (16-14)

Jávor 7, Tóth 5, Oláh, Gyene 3, Nagy 1, John 3, Dobos 2, Breuer 3, Forgács, Ernei 2, Zsáki, Buri,Bonyhádi 1 , Baracskay

Edzői szemmel – Velky Péter vezetőedző:

„Bajnokság végjátékához érkezve nehéz mérkőzésre számítottunk, hiszen még nem értük el a célunkat. Kezdettől fogva szoros volt a mérkőzés, egyik csapat sem tudott ellépni a másiktól. Félidő vége felé sikerült 3 góllal vezetnünk, de pár hiba miatt újra visszajött az ellenfél. Második félidő elején kicsit tudtuk növelni az előnyünket, de utána megint elkövetünk pár hibát, amivel visszahoztuk az ellenfelet a játékba. A mérkőzés vége adok-kapokba ment át, bármi lehetett volna, de végül nem lett különbség. Úgy gondolom több volt ebben a mérkőzésben, nem tudtuk hozni a múlt heti kemény védekezésünket, illetve támadásban kulcs momentumokban sok hibát követtünk el. Másrészről a végjátékban nagyot küzdöttünk, hogy ne vesztesként hagyjuk el a pályát, ami dicséretre méltó. Következő mérkőzésre igyekszünk javítani a hibáinkat és remélem sikerül kivívni a bent maradást.”

Játékos szemmel – Oláh Bertalan kapus

„A játékunk nem volt olyan erős mint a múlt héten és ez egy pont rovására ment. Szorosan küzdöttünk a végjátékban, amiért büszke vagyok magunkra de a mérkőzés többi része nem az elvárásoknak megfelelően alakult. Most valami hiányzott a támadásban és a védekezésben is. Biztos vagyok benne, hogy a következő két meccsen jobban tudunk teljesíteni és mindent megteszünk a győzelemért. Hajrá Ajka!”