Fájó vereség

Hits: 137

A vármegyei rangadón szombat délután a veszprémi fiatalokat fogadta a KK Ajka. A nagy érdeklődéssel várt találkozót a vendégek kezdték jobban, hét percnyi játék után 1-5 szerepelt a táblán. Az ajkai időkérés után sem változott a helyzet, a félidő közepéig tartotta biztos előnyét a BFKA (4-8). A játékvezetők döntései olykor borzolták mindkét fél idegeit, a nézők joggal bosszankodtak néhány ítélet után. A két büntetőt is hibázó hazaiak Tatai védéseinek és Gyene góljainak köszönhetően zsinórban hatszor is betaláltak és megfordították az állást (10-8). A félidő hajrájában a vendégeknek sikerült egy gólra felzárkózniuk, így hazai előnnyel zárult a játékrész. A fordulást követően a veszprémiek öt perc leforgása alatt 6-2-es szériát produkálva három gólos előnyt szereztek, amikor is Velky Péter időt kért (14-17). A pillanatnyi szünet után az ajkaiak egy gólra felzárkóztak, de a piros mezes BFKA nem engedte ki kezéből a vezetést (18-20; 20-22). A hajrában mindent megpróbált a hazai csapat az egyenlítés érdekében, de a veszprémi fiataloknak sikerült megőrizni a két gólos előnyüket. Forró hangulatú, izgalmas, fordulatokban gazdag vármegyei rangadón a dobogós helyen álló Veszprém nagy csatában tudott győzni az utolsó percig küzdő KK Ajka ellen.

KK Ajka KFT - BFKA-Veszprém U21 23-25 (12-11)

KK AJKA: Tatai 1, Baracskay, Gátvölgyi (kapusok), Jávor 4, Tóth 1, Gyene 7, Nagy, John 2, Dobos 2, Forgács, Zsáki O.2, Horváth 4, Perczel.

Edzői szemmel – Velky Péter, vezetőedző:

„Nem tudtunk összeállni védekezésben az elején, elkéstünk a besegítésekkel, így hamar nagyobb hátrányba kerültünk. Utána sikerült ezt rendezni, aminek köszönhetően az első félidő második részében már a vezetést is meg tudtuk szerezni és tartani is a szünetre. A második félidőt rosszul kezdtük, sok könnyű gólt kaptunk, ami miatt újra hátrányba kerültünk. Ezt sajnos az ellenfél fegyelmezetten tartani tudta a mérkőzés végéig, nem tudtuk feltörni a kemény védelmüket. Nem adtuk fel, hátrányból fel tudtunk állni és vezetni is, ami komoly egy ilyen jó csapat ellen, viszont a hibáinkat kihasználva újra fölénk kerekedtek a második játékrészben. Egy kemény meccsem vagyunk túl és nem adtuk könnyen magunkat. Véleményem szerint nincs okunk szégyenkezni. Ebből és a múlt heti mérkőzésből kell meríteni a következő két mérkőzésre.”

Játékos szemmel – Zsáki Olivér, balszélső:

„Hétvégén a Bfka-Veszprém csapatát fogadtuk itthon, akik a tabella 2. helyén állnak. Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz ellenük, ezért próbáltunk az elejétől fogva koncentrálni és előnyt szerezni. Sajnos ez nem sikerült a mérkőzés első részében. Védekezésünk nem remekelt túl jól és a támadásainkban is akadtak hibák. Az első félidő végére kezdett összeállni a védekezésünk és a támadásunk is, aminek köszönhetően a szünetre 1 gólos vezetéssel mehettünk. A második félidőt rosszul kezdtük és nem tudtuk megtalálni az ellenszert a védelmük ellen, ami miatt hátrányba kerültünk. Bízom benne, hogy hétvégén el tudjuk hozni a 2 pontot Ózdról és minél feljebb kerülünk a tabellán. Hajrá Ajka!”