Elszenvedte első vereséget a KK Ajka férfi csapata

Hits: 229
NB II.FÉRFIAK:ETO GYŐR U-23  -  KK AJKA 33-31(14-14)

KK AJKA csapata: Baracskai, Oláh(kapusok), Németh, Kiss, Csipszer, Erőss 4, John 9(5), Dobos 5, Ring, Szabó 2, Forgács 2, Perczel 5, Bonyhádi 3, Zeitler. Edző:Tréki Tamás.

Kapusedző:VargaSzabolcs.

Kiállítások:8 ill. 6 perc.

Hetesek:3/3 ill. 5/5.

Szombaton délelőtt Győrbe az ETO U-23 csapatához látogatott a KK AJKA. Remekül kezdett a vendégcsapat, kiváló védekezésének köszönhetően tíz perc után 3-7 szerepelt az eredményjelzőn. A hazaiak rendezték soraikat, kihasználták az ajkaiak hibáit és egy gólra felzárkóztak(7-8). A vendégeknek ismét sikerült négy góllal meglépniük, de a lelkes hazaiak (kihasználva a kihagyott ajkai ziccereket) zsinórban öt gólt szerezve átvették a vezetést, amit a dudaszó előtt Dobos félpályáról lőtt góljával egalizált a vendégcsapat. A folytatásban a játékrész közepéig a győriek 1-2 gólos vezetése állandósult, de ekkor az ajkaiaknak sikerült megfordítani az állást (22-23). Ezen időszakban több játékvezetői ítélet is borzolta mindkét edző idegeit, kicsúszni látszott a sípmesterek kezéből a feszült mérkőzés. A véghajrá roppant izgalmasan alakult: 26-28 után a Rába-partiak négyszer is betaláltak, így újra náluk volt az előny, de az ajkaiak John vezérletével fordítottak(30-31). Az utolsó percekben azonban a hazaiak visszaszerezték az előnyt, majd a vendégek a döntetlenért támadhattak, de egy labdavesztést követően a győriek bebiztosították a győzelmüket. A több hibával játszó és sok helyzetet kihagyó KK AJKA tizenhárom mérkőzéses győzelmi sorozata szakadt meg ezen a szombat délelőttön, de ennek ellenére továbbra is vezeti a tabellát Tréki edző gárdája.

Értékelés
Edzői szemmel Tréki Tamás (vezetőedző-KK Ajka): “Elszenvedtük első vereségünket a bajnokságban, a jó erőkből álló győri fiatalok ellen. Az első játékrészben úgy gondolom, hogy mindenben felülmúltuk vendéglátóinkat, könnyen alakítottuk ki a helyzeteinket, védekezésben is stabilak voltunk, "csupán" a ziccerek értékesítésében hibáztunk elképesztően sokat. Emiatt döntetlen állással vonultunk pihenőre. A második 30 percben inkább a küzdelem és az egyéni játék került előtérbe, felváltva vezettek a csapatok, aminek a végén a győriek örülhettek. Összességében dicséret illeti a fiúkat, hiszen hatvan percen keresztül küzdöttek, hajtottak a győzelemért, megérdemeltük volna legalább az egyik bajnoki pontot. Viszont a több mint egy tucat 100 % - os helyzet elrontása, valamint egyéni fegyelmezetlenségeink miatt, sajnos veszítettünk. Dolgozunk gőzerővel tovább, a céljaink nem változtak. Hajrá Ajka!!!”