Elléptünk a kieső zónából!

Hits: 229

A forduló előtt még azonos pontszámmal álló csapatok mérkőzésére került sor szombaton az ajkai sportcsarnokban. A nagy téttel bíró találkozót a hazaiak jó iramban kezdték és 3-3 után a félidő közepére már ötgólos előnyt szereztek, amikor is a vendégek edzője időt kért (12-7). Az ajkaiak nem estek ki a ritmusból, Baracskay védéseinek is köszönhetően a félidő végén nyolcgólos előnnyel mehettek a pihenőre. A térfélcserét követően sem változott a játék képe, a harmincnyolcadik percre már tucatnyi gólra nőtt a különbség (24-12). Az ajkai fiúk élvezték a játék minden percét, Breuer és Dobos vezérletével biztosan őrizték előnyüket, sőt 28-18 után zsinórban hatszor is betaláltak, amivel végleg megpecsételték a vendégek sorsát. A közönségét parádés gólokkal szórakoztató hazaiaknál szinte mindenki kivette a részét a góllövésből, a dudaszó előtt pedig Konyicsák második gólját szerezte saját kapujából, amivel megkoronázta csapata teljesítményét. A fegyelmezetten védekező és szép gólokat szerző KK Ajka csapatát méltán ünnepelték a szurkolók a mérkőzés végén.

KK Ajka – Százhalombattai KE 37-21 (18-10)

Jávor 2, Tóth 1, Oláh, Gyene 4, Nagy 2, John 2, Dobos 7 (1), Breuer 7, Forgács 2, Ernei 1, Zsáki, Konyicsák 2, Buri 4, Perczel 2, Bonyhádi 1, Baracskay

Edzői szemmel – Velky Péter vezetőedző:

„Tabellát tekintve ismét fontos mérkőzést játszottunk, esélyünk volt rá, hogy elmozduljunk a kieső zónából. A csapat így is állt hozzá, az elejétől kezdve kézben tartottuk a mérkőzést. Jó védekezés mellé jó támadójáték párosult, aminek köszönhetően nagy előnnyel fordulhattunk a félidőben. Második félidőben folytattuk az első félidőben mutatott feszes védekezést és fegyelmezett támadást, aminek köszönhetően tovább tudtuk növelni az előnyünket. Jó volt látni az iramot, és hogy élvezzük a játékot. Csapat ismét együtt küzdött és mindenki kivette a részét a munkából.

Játékos szemmel – Forgács Kevin  jobbszélső:

„Hétvégén a Százhalombatta csapatát fogadtunk, ahol fontos győzelmet arattunk és sikerült elmozdulnunk a kieső helyekről. A mérkőzést az elejétől kezdve végig uralni tudtuk, sikerült több “könnyű” gólt szereznünk, ami a jó védekezésünknek is volt köszönhető. Mindenki hozzá tudott tenni ehhez a sikerhez, gratulálok a csapatnak! Köszönjük szépen a szurkolóinknak a biztatást! Hajrá Ajka!”