Egy pontot hoztunk el Balatonfüredről

Hits: 281

Ismét megyei rangadóra utazott a KK AJKA csapata, ezúttal a Balaton partján vendégeskedett Tréki Tamás legénysége, ahol a füredi akadémisták voltak a vendéglátók. Jól kezdtek a zöld mezes vendégek, rendre náluk volt az előny,a játékrész közepéig 2-3 gólos vezetésük állandósult,de a fürediek 7-9 után háromszor is betaláltak és átvették a vezetést. A fegyelmezetten védekező ajkaiak a félidő vége előtt újra átvették a vezetést, amit a fiatal akadémisták egalizáltak, így egyik fél sem tudott előnyt szerezni a pihenőre. A folytatásban a hazaiak 1-2 góllal az ajkaiak előtt jártak, egészen a negyvenkettedik percig, amikor is megfordult az állás (22-23). A folytatásban is fej-fej mellett haladtak a csapatok, roppant szorosan alakult a mérkőzés, hat perccel a vége előtt 28-28-at mutatott a tábla. A hajrában tovább fokozódtak az izgalmak: a hazaiak két gólt lőttek, de a nagy szívvel küzdő vendégek előbb egyenlítettek,majd Tóth révén megszerezték a vezetést,amit a dudaszó pillanatában Határ távoli góljával egalizált a füredi csapat. A nagyon sportszerű, roppant izgalmas, fordulatokban gazdag mérkőzésen igazságos döntetlen született.

BFKA-Balatonfüred – KK Ajka 31-31 (15-15)

Jávor 3, Tóth 7 (1), Oláh, Gyene 2 (2), Nagy, John 4, Dobos 1, Breuer 4, Forgács 3, Ernei 3(1) , Zsáki, Konyicsák, Buri 4, Perczel, Bonyhádi, Baracskay

November első mérkőzésén Százhalombattán lépnek pályára a fiúk.

Edzői szemmel - Tréki Tamás vezetőedző:

„Egyik szemünk sír, a másik nevet. Sír, mert az utolsó másodpercben elbukni a győzelmet nem éppen felemelő érzés. Nevet, mert idegenben szereztünk egy pontot, az igen erős Balatonfüreddel szemben. Maga a mérkőzés nagy iramú és rendkívül fizikális volt. Minden gólért nagyon meg kellett szenvedni. Mind védekezésben, mind támadásban hatalmas munkát végzett a csapat, ezért hatalmas gratuláció a fiúknak. Úgy gondolom, hogy egy sportszerű, jó színvonalú összecsapáson igazságos döntetlen született. Köszönjük az ajkai szurkolóknak, hogy ilyen remek hangulatot teremtettek! Hajrá Ajka!

A következő fordulóban Százhalombattára utazunk. Nagyon nehéz mérkőzésre számítok, a tabellán elfoglalt helyezése nem tükrözi a valós erejét a battaiaknak.”

Játékos szemmel – Forgács Kevin jobbszélső:

„ Egy jó iramú, végig kiélezett és izgalmas mérkőzést játszottunk, ahol mind a két csapat nagyot küzdött. Végig volt tartás bennünk, sikerült a végjátékban visszaszerezni a vezetést, de sajnos a szerencse nem volt velünk a végén. Ennek ellenére örülünk az egy pontnak, és köszönjük szépen a szurkolást!

Százhalombatta lesz a következő ellenfelünk, ahol mindent meg fogunk tenni a győzelemért! Hajrá Ajka!”