Egy győzelem, egy vereség a mérleg

Hits: 207

A hétvégén Vikor Ferenc edző vezetésével U14-es fiú csapatunk is útnak indult az első bajnoki forduló lejátszására, melynek Veszprémben a DEVM Közhasznú Alapítvány Sportcsarnoka adott otthont. A területi bajnokság első fordulóját követően több sikerélmény érte a gyerekeket, egy vereséggel és egy győzelemmel tértek haza Veszprémből.

Gyermekbajnokság FU14 Terület

Kézilabda Klub Ajka- Veszprémi Kézilabda Kft. 19:21 (7:12)

Helyszín: DEVM Közhasznú Alapítvány Sportcsarnok

Vezette: Füzi Attila, Redling András

KK Ajka csapata: Ferenczi L.; Gyurákovics Á. 4; Hriczu Zs. 4; Mecséri D. 2; Petőházi T.; Sárik D.; Szabó B. 9

Vezetőedző: Vikor Ferenc

Balatonfüredi KSE- Eötvös- KK Ajka 12:18 (7:9)

Vezette: Füzi Attila, Fenyő Jordán

KK Ajka csapata: Ferenczi L.; Gyurákovics Á. 3; Hriczu Zs. 2; Mecséri D. 5; Petőházi T. 1; Sárik D. 1; Szabó B. 6

Értékelés

Edzői szemmel Vikor Ferenc (vezetőedző- KK Ajka): „Először játszottunk éles mérkőzéseken az idei szezonban, amik azt gondolom hasznosak voltak a fejlődésünk szempontjából. Az első mérkőzésen a Veszprém csapatával játszottunk egy szoros mérkőzést, ahol 5-6 gólos hátrányból sikerült a második félidőben visszajönnünk 1 gólra. A sportban nincsen ha, de ha egy 2-3 perccel hosszabb a mérkőzés, akkor biztos vagyok benne, hogy győztesen hagytuk volna el a parkettet. A második mérkőzésen a Balatonfüred ellen játszottunk, ahol sikerült az első mérkőzésen is elkövetett technikai hibák számát lecsökkentenünk és taktikailag is egy koncentráltabb játékot tudtunk nyújtani. Ezeknek és a kapuban nyújtott extra teljesítménynek köszönhetően magabiztos győzelmet tudtunk aratni a Balatonfüred ellen. Összességében elégedett voltam a fiúkkal, dolgozunk tovább és reményeim szerint minél több mérkőzést fogunk megnyerni az elkövetkezendő fordulókon.”