Csodálatos győzelem a férfi NB1/B-ben

Hits: 104

Pénteken este Budaőrsön lépett pályára a KK Ajka férfi csapata. A tavalyi szezonban még az első osztályban vitézkedő Farkasok ellen nagyszerűen kezdett a Velky legénység, tíz percnyi játék után 2-5 szerepelt a táblán. A hazaiak mestere azonnal időt is kért, ami után sikerült kiegyenlíteni az állást (8-8). A vendégek újra ütemet váltottak és Gyene vezérletével három gólos előnyt szereztek a szünetre. A folytatásban állva hagyta ellenfelét az ajkai csapat és pillanatok alatt hat gólos lett a különbség (13-19). A Farkasok edzője ismét időkéréssel próbálkozott, amiből jól jöttek ki a vendéglátók és két gólra felzárkóztak (18-20). Az ajkai kapuban Baracskai remekül védett és újra meglépett ellenfelétől a vendégcsapat (18-23). A hazai pálya előnyét élvező budaörsiek újra szorossá tették a mérkőzést és sikerült egy gólra felzárkózniuk (23-24). A hajrá izgalmasan alakult, de az ajkai fiúk már nem engedték ki a kezükből a két pontot és még két góllal bebiztosították a győzelmüket. A szebb napokat látott Farkasok ellen bravúros győzelmet aratott Velky Péter és csapata és ezzel a sikerrel a hatodik helyről várja a folytatást.

Budai Farkasok-Rév - KK Ajka KFT 23-26 (12-15)

KK AJKA: Baracskai, Tatai (kapusok), Bodnár 4, Jávor 3, Tóth, Kovács, Gyene 8 (5), Rosta 3, Nagy 1, John 3, Dobos, Breuer 3, Forgács, Ernei, Horváth, Perczel 2.

Edzői szemmel – Velky Péter, vezetőedző:

„Jól sikerült a kezdés, jól összeállt a védelem, illetve a kapusteljesítmény is kiemelkedő volt, valamit értékesíteni tudtuk a helyzeteiket, melyeknek köszönhetően gyorsan előnyhöz is jutottunk a mérkőzés első szakaszában. Utána kis hullámvölgy következett, pontatlanság elől és hátul is, melyet kihasznált az ellenfél és a vezetést is át tudta venni, ugyan rövid ideig, hiszen sikerült újra rendezni a sorainkat. Második félidőt is jól indítottuk, hamar sikerült nagyobbra növelni az előnyünket. Félidő közepén újabb hullámvölgyünk volt, viszont az ellenfelet csak egy gólra engedtük vissza, utána újra sikerült a 2-3 gólos előnyt tartani a mérkőzés végéig. Voltak hibáink, de úgy gondolom mindig sikerült kisegítenünk egymást, volt tartása a csapatnak, melynek köszönhetően kis szakaszt leszámítva végig uralni tudtuk a mérkőzést, melyhez nagy gratuláció a fiúknak. Következő mérkőzésen szeretnénk hasonlóan szerepelni, dolgozunk tovább.”

Játékos szemmel – Perczel Kristóf, átlövő:

„Pénteken Budaörsre utaztunk, kemény mérkőzésre készültünk egész héten. Tudtuk, hogy a Budai Farkasok nem adják könnyen a pontokat. Végig fegyelmezettek tudtunk maradni mind támadásban, mind védekezésben. Baracskai Sanyi parádés védéseinek és a kemény védekezésnek köszönhetően sikerült elhoznunk a 2 pontot. Dolgozunk tovább, hogy a következő mérkőzéseken is hasonlóan tudjuk szerepelni. Hajrá Ajka!”