Bravúros győzelem Szigetszentmiklóson! 💚

Hits: 209

A szezon első mérkézésén Szigetszentmiklóson lépett pályára a KK Ajka. A két meghatározó játékosát (Buri,Breuer) nélkülöző ajkaiak álmosan kezdték a mérkőzést, nyolc perc után 5-2-re vezettek a házigazdák ,amikor is Velky Péter időt kért. A pillanatnyi szünet után sem változott a játék képe, a miklósiak öt gólos előnyt szereztek, amire újabb ajkai időkérés volt a válasz (9-4). A vendégek védekezésben és támadásban is változtattak, aminek köszönhetően a szünetig jelentősen faragtak hátrányukból és újra izgalmassá alakították a mérkőzést. A pihenőt követően a hazaiak három góllal megléptek, de 19-16 után az ajkaiak zsinórban hétszer is betaláltak és megfordították az állást (19-23).  A vendégek kapusa, Baracskai parádézott, ziccereket hárított, elől pedig Jávor vezérletével egyre biztosabbá vált az ajkai vezetés (22-27). A hajrában még a hazaiak időkérése sem zavarta meg a zöld mezeseket, akik megőrizték öt gólos előnyüket. A bravúros két pontot gyűjtő KK Ajka csapatát a lefújás után joggal ünnepelte a lelkes szurkolósereg.

SZIGETSZENTMIKLÓSI KSK - KK AJKA 25-30 (15-13)

Tatai, Baracskai (kapusok), Jávor 9, Tóth, Goda, Gyene 4, Nagy, John 1, Dobos 3 (2), Forgács 1, Ernei 2, Zsáki O., Horváth 5, Perczel 5.

Edzői szemmel - Velky Péter vezetőedző:

,,Nehéz mérkőzésre készültünk, hiszen a Szigetszentmiklós tavaly a mezőny közepén tudott végezni és nem gyengült a keretük, valamint az ő otthonukban játszani nem könnyű feladat. Mérkőzés elején nem nagyon találtuk a besegítések ütemét, illetve támadásban rengeteget hibáztunk, amiknek köszönhetően sok egyszerű gólt kaptunk és nagy előnyt adtunk az ellenfélnek. A félidő utolsó harmadára viszont össze tudtunk állni és két gólra tudtuk faragni a hátrányunkat. A második félidő elején nem tudtunk közelebb zárkózni, viszont a mérkőzés utolsó harmadára sikerült felzárkózni, majd a vezetést is átvenni, amit már nem adtunk ki a kezünkből. Gratulálok a fiúknak a győzelemhez és örülök, hogy a rossz kezdés ellenére hittek benne, hogy sikerülhet és meg is küzdöttek érte."

Játékos szemmel - Jávor Sebestyén irányító:

,,Idegenben kezdtük a bajnokságot Szigetszentmiklóson. Kiélezett meccsre számítottunk egy jó alapozást követően. Kicsit hiányosan érkeztünk meg, hiszen betegségek és egy súlyos sérülés is közbejött. Az első félidő 15. percéig se a védekezésünk, se a támadásunk nem úgy sikerült ahogy azt megbeszéltük. Szerencsére utána észbe kaptunk és elkezdtünk felzárkózni. A második félidőben hozzájött egy extra kapusteljesítmény is így 5 gólos győzelmet arattunk. Borzasztóan boldogok vagyunk és ezt a lendületet átvisszük a következő mérkőzésre. Várjuk a szurkolókat! Hajrá Ajka!"