Bosszantó döntetlen

Hits: 206

Szombaton délután az Ózdi KC csapata látogatott az ajkai sportcsarnokba (ősszel a legnagyobb arányú vereséget épp Ózdon szenvedte el a KK Ajka gárdája). Remekül kezdte a találkozót a John Andrást nélkülöző hazai csapat, tizenöt perc elteltével 10-6-ra vezettek Tréki Tamás fiai. A vendégek edzője azonnal időt is kért, de ez sem zökkentette ki a játékból az ajkai csapatot, sőt a

24. percben már nyolcgólos volt az előnyük (16-8). A vendégek az újabb időkérésük után két gólt szereztek, de a Jávor góljainak is köszönhetően a szünetre tízgólos lett az ajkai előny. A pihenő után a hazaiak az "öltözőben maradtak, amit a vendégek gólokkal büntettek és négy gólt lefaragtak a tetemes hátrányukból (22-16). Az ajkai mester gyorsan kikérte idejét,ami után kétszer is betaláltak a zöld mezesek, de az ózdiak nagyot küzdve ismét visszajöttek a meccsbe (27-23). A rengeteg ziccert és büntetőket hibázó KK Ajka 29-24 után a végjátékban már eredménytelen volt, amit a vendégek megbüntettek és az utolsó percben két gólt is szerezve kiegyenlítették az állást, így ők örülhettek jobban a megszerzett egy pontnak. A szenzációs első félidő után a sok hiba, kihagyott helyzet megbosszulta magát, így egy szinte megnyert mérkőzés végén csak egy ponttal lett gazdagabb az ajkai csapat.

KK Ajka – ÓAM-Ózdi KC 29-29 (21-11)

Pointner, Jávor 10, Tóth 2, Oláh, Gyene 5 (1), Nagy, Dobos, Breuer, Forgács, Ernei 1, Zsáki, Konyicsák 1, Perczel 5, Bonyhádi 5, Baracskay

Jövő szombaton a DEAC együttesét fogadjuk az ajkai sportcsarnokban.

Edzői szemmel - Tréki Tamás vezetőedző:

„Ellentétes félidők után, bosszantó pontvesztés. Az első játékrészben szinte hibátlanul, magabiztosan kézilabdáztunk. Kiválóan védekeztünk, kreatív támadásokat vezettünk és felépítettünk egy nagyon komoly előnyt. Aztán a második félidőben rengeteg ziccert és többek között három büntetőt is rontottunk, ami miatt a vendégek fokozatosan dolgozták le a hátrányukat. Sajnos a védelmünk is ellaposodott, valamint érthetetlenül gyorsan és kapkodva fejeztük be a támadásainkat. Sajnos a pohár most félig üres, mert ilyen butaságokat ezen a szinten nem szabad elkövetnünk. Nincs időnk a sebeinket nyalogatni, hétvégén fogadjuk a DEAC csapatát, szeretnénk győzelmet aratni!!! Hajrá Ajka!!!”

Játékos szemmel – Jávor Sebestyén irányító:

„Szombaton az Ózd csapatát fogadtuk. Mindenki revansot akart venni az ősszel elszenvedett nagyarányú vereségért, és ez meg is látszott az első félidőben. Nem tudom pontosan mi történhetett, talán túlzottan belenyugodtunk, hogy már 10 gólos az előny. A második félidőben lőtt 8 gól semmilyen szinten nem elég. Szétlőttük a kapusukat és gyermeteg hibákat vétettünk. Köszönjük a szurkolóknak a bíztatást. Jövő héten a Debrecen ellen bebizonyítjuk, hogy jó csapat vagyunk.”