A KK Ajka csapatáé a két pont és a bajnoki cím

NB II. FÉRFIAK:
KK AJKA – SZOMBATHELYI ESE 35-24 (18-11)

AJKA. 200 NÉZŐ. V: KOVACSIK , POLGÁR.

KK AJKA: BARACSKAI 2, OLÁH, ALMÁS (kapusok), CSERNA 1, NÉMETH 7, KISS, KLESPITZ, CSIPSZER, ERŐSS 2, JOHN 5, DOBOS 9 (7), SZABÓ, FORGÁCS, PERCZEL 1, BONYHÁDI 6, ZEITLER 2. EDZŐ: TRÉKI TAMÁS.

Kiállítások: 6 ill. 0 perc.

Hetesek: 7/7 ill. 1/1.

A szezon utolsó hazai mérkőzésére és egyben a bajnokavatóra  gyülekeztek szombaton este a szurkolók a sportcsarnokba. Villámrajtot vett az ajkai csapat, gyorsan három gólos előnyt szerzett, amire a vendégek edzője időkéréssel reagált.A vasiak ezután egyenlítettek és 6-6- ig tartották a lépést a hazaiakkal. Ekkor az ajkaiak védekezése feljavult, ami után négy gólos lett a különbség (11- 7). A játékrész érdekessége volt, hogy a hazaiak kapusa, Baracskai egy perc alatt kétszer is saját kapujából szerzett gólt (15- 8). A biztosnak tűnő előnyt a szünetig megtartotta a KK AJKA. A folytatásban tovább növelte a különbséget a nagy szívvel játszó zöld mezes csapat, így a harminckilencedik percben már 24- 13-at mutatott a tábla. A szombathelyiek ismét időt kértek,de ez sem zökkentette ki a játék ritmusából a gyönyörű gólokat szerző ajkai fiúkat (30-17). A hátralévő időben már mindenki az ünneplésre koncentrált: a szurkolók joggal ünnepelték az ajkai bajnokcsapatot, a kispadon ülők pedig már a pezsgőket bontogatták, hogy a dudaszó pillanatában  szétlocsolják a finom italt. A lefújást követően Bujtor Balázs (Sport és kulturális bizottság vezetője) és Dr. Soós Kálmán (VMKSZ Tiszteletbeli Elnöke) adta át a kupát és az érmeket a játékosoknak és a szakmai stábnak.

Értékelés
Edzői szemmel Tréki Tamás (KK Ajka-vezetőedző): “ A bajnokság utolsó fordulójában a Szombathely csapatát fogadtuk. Ellenfelünk igen tiszteletreméltó tavaszi szezont produkált, - legyőzve , többek közt idegenben a várpalotát- ezért egy nagyon nehéz mérkőzésre számítottunk. Jó kezdés után egy kisebb hullámvölgybe kerültünk, de erre jól reagáltunk, aminek köszönhetően megnyugtató előnnyel térhettünk pihenőre. A második játékrészben tovább növeltük a különbséget, de az érezhető volt, hogy fejben már mindenki az ünneplést várta. Gratulálok a fiúknak, megérdemelt győzelmet arattak. Az év elején kitűzött célunkat elértük, megnyertük a bajnokságot és feljutottunk az NB1/B , immár egy csoportos bajnokságába. Köszönöm a játékosok és a magam nevében is a szurkolók egész éves biztatását, a vezetőségnek azt, hogy ilyen nyugodt környezetben dolgozhattunk és természetesen mindenkinek, aki bármilyen formában segítette a csapat munkáját. Köszönjük! Hajrá Ajka!!!!