Ajkai győzelem született a megyei derbin

Hits: 282
Megyei rangadóval kezdődött a férfi NB II Észak-nyugati csoport küzdelemsorozata. Nagy küzdelmet hozott a Várpalota-Ajka derbi a férfi kézilabda NB II-ben, csapatunk  gólgazdag mérkőzésen 29:32-re győzött Várpalotán az 1. forduló szombati játéknapján.
Várpalotai Bányász SK -KK Ajka 29:32 (17:20)
Helyszín: Várpalota, Gál Gyula Sportcsarnok
Vezette: Ritter András, Sörös Csaba
KK Ajka csapata: Cserna E., Klespitz R., Kósa B., Szimicsek D., Erőss P. 1, Zeitler D. 1, John A. 10, Dobos P. 3, Ring M., Forgács K. 3, Perczel K. 6, Bonyhádi T. 8, Baracskai S.
Kiállítások: 10 perc, illetve 14 perc
7 méteresek: 3/2, illetve 7/5
Vezetőedző: Tréki Tamás
Kapusedző: Varga Szabolcs

Értékelések
Edzői szemmel Tréki Tamás (vezetőedző- KK Ajka): “Várpalotán vendégeskedtünk a bajnokság első fordulójában, s véleményem szerint egy kiváló mérkőzésen arattunk, önbizalomnövelő győzelmet. Rendkívül gyors tempóban kezdődött az összecsapás ( 4 perc: 4-4 ), mindkét csapat kiváló támadójátékot produkált. Védekezésünk a huszadik perc körül stabilizálódott, s ennek köszönhetően magabiztos vezetéssel térhettünk a szünetre. A második játékrész is nagy küzdelmet hozott, kevésbé látványos elemekkel. Összeségében úgy gondolom, hogy megérdemelten nyertünk, egy nagyon jó ellenfél otthonában. Sikerünk kulcsa, hogy játékosaink remek erőállapotban vannak, emellett igazi csapatként segítik egymást. Rendkívül büszke vagyok a fiúkra, hiszen minden nehézséget leküzdve tudták sikerrel venni az első akadályt. Gratulálok a Várpalotának is, mert ők is nagyon jól játszottak. Biztos vagyok benne, hogy nem sok csapat jár náluk sikerrel. Szeretném még kiemelni a hazai szurkolókat, akik nagyon sportszerűen biztatták a hazaiakat  és igazi meccshangulatot teremtettek. Természetesen az Ajkáról érkezőknek is nagyon hálásak vagyunk, akik támogattak minket. Összegezve: kiváló, hangulat, remek játékvezetés, és megérdemelt győzelem!!! Hajrá Ajka!!!!”
Játékos szemmel John András (átlövő- KK Ajka):
“Már régen játszottunk ilyen nagyhangú közönség előtt, amit jó volt újra átélni. Jó iramban kezdődött a mérkőzés, gólt gól követett mindkét oldalon, mikor több hibát is vétettünk támadásban, ezért a várpalotaiak el tudtak lépni tőlünk. Dolgoztunk, hogy meg tudjuk fordítani az állást, és ez több egyéni jó teljesítménynek köszönhetően a félidőre 3 gólos előnyt jelentett.
Második félidőben többször lezárhattuk volna a meccset, de jól tartotta magát a hazai csapat, és rendre megnehezítették a dolgunkat. Gratulálok a csapatnak, hogy végig koncentráltak és egységesek voltunk. Az első lépés teljesítve!”