A szív diadala volt

Hits: 172

A tavaszi szezon nyitányán a forduló előtt még harmadik helyen álló Szigetszentmiklóst fogadta az ajkai csapat. A két jól felkészült csapat fegyelmezetten kezdte a mérkőzést, mindkét oldal keményen védekezett, így kevés gólt láthatott a szépszámú nézősereg. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, egyik fél sem tudott nagyobb előnyt kiharcolni (5-5; 7-7). A vendégek ekkor időt kértek, ami után sikerült három góllal meglépniük (7-10), de a lelkesen küzdő hazaiaknak sikerült egyenlíteni (11-11). A szünet előtt jól hajráztak az ajkaiak és a dudaszó pillanatában Breuer révén átvették a vezetést. A pihenő után már két góllal is vezettek a házigazdák, akik 15-13 után negyedórán keresztül nem lőttek gólt, ezt a miklósiak kihasználták és újra megléptek három góllal (15-18). Az utolsó tíz perc rengeteg izgalmat hozott, Tatai védéseinek is köszönhetően kiegyenlített a jól küzdő hazai csapat (20-20). Velky Péter még utolsó időkérését kihasználta, ami után Jávor és az újdonsült apuka, Gyene is betalált (22-20). A vége előtt még büntetőt is kapott a miklósi csapat, de nem tudtak élni a lehetőséggel, így az ajkaiak boldogan ünnepelhették győzelmüket a lefújás után.

KK Ajka KFT – Szigetszentmiklósi KSK 22-20 (13-12)

KK Ajka: Tatai, Baracskai (kapusok), Bodnár 5, Jávor 2, Tóth 2, Kovács B., Gyene 3(1), Rosta 1, Nagy, John 4, Breuer 3, Forgács, Ernei 1, Zsáki, Horváth 1, Perczel.

Edzői szemmel – Velky Péter, vezetőedző:

„Első fordulóban fordulatos mérkőzésen, de tudtunk nyerni ellenfelünk otthonában, ezek után mindenképpen az volt a célunk, hogy a visszavágón itthon tartsuk a 2 pontot. Nehéz mérkőzésre készültünk jó ellenfél ellen, ez így is történt, nehéz volt áttörni a védelmüket, látszott, hogy fel voltak készülve. Kicsit görcsösen is játszottunk, ami a sok kihagyott helyzeten látszott meg. Védekezésben feszesek voltunk, próbáltuk folyamatosan nyomás alatt tartani az ellenfelet, ez így gondolom sikerült, amikor viszont hibáztunk, kapuban kaptunk segítséget. Látszott, hogy a védekezésbe fektetett energia a támadás rovására ment, második félidő közepén volt egy hosszú periódusunk, amikor egyszerűen nem tudtunk a kapuba találni, az ellenfél el is tudott lépni pár góllal. Hajrában össze tudtuk szedni magunkat és sikerült fordítani és megnyerni a mérkőzést, amihez hatalmas gratuláció a fiúknak.”

Játékos szemmel – Bodnár Ádám, irányító:

„Úgy gondolom, hogy nagyon nehéz mérkőzés volt, tele hullámvölgyekkel. Mindkét csapat sok hibával játszott, de úgy éreztem, hogy mi jobban akartuk ezt a győzelmet. Mindenki hozzátett valamennyit, csapatként tudtunk küzdeni. Kiemelném Tatai Peti extra kapus teljesítményét, nélküle biztosan nem sikerült volna fordítanunk a végjátékban. Örülök, hogy az Ajka színeiben az első hazai mérkőzést győzelemmel tudtuk zárni! Hajrá Ajka!”