NB II. FÉRFIAK:

KK AJKA  - BFKA-BALATONFÜRED U23.  31-24 (17-14)

AJKA:80 NÉZŐ.

V:KOVÁCS,MÁNDLI.

KK AJKA csapata: BARACSKAI, VIKOR(kapusok), CSERNA, NÉMETH 5, KLESPITZ, SZIMICSEK, ERŐSS 7, ZEITLER, JOHN 7, DOBOS 4, FORGÁCS 1, CSIPSZER, PERCZEL 4, BONYHÁDI 3, TARLÓSI.

EDZŐ:TRÉKI TAMÁS

KAPUSEDZŐ:VARGA SZABOLCS

HETESEK:6/5 ILL. 1/1.

KIÁLLÍTÁSOK:4 ILL. 2 PERC.

A megyei rangadón a füredi fiatalok látogattak az ajkai sportcsarnokba. A vendégek bátran kezdték a mérkőzést, a 12.percben 6-7-es állás szerepelt az eredményjelzőn, de a hazaiak felébredtek és zsinórban négy gólt szereztek (10-7). Ekkor a fürediek időt kértek, ami után újra sikerült közelebb zárkózniuk(11-10). A játékrész hátralévő részében az ajkaiak 2-3 gólos vezetése állandósult, így ők mehettek nyugodtabban a szünetre. A térfélcserét követően már négy góllal is megléptek a házigazdák, de a lelkes Balaton partiak nem adták fel a küzdelmet és izgalmassá tették a mérkőzést (22-21). Ekkor Tréki edző használta ki az időkérését, ami után rákapcsoltak fiai, aminek köszönhetően hat gólos előnyt szerzetek(28-22). Az utolsó percekben már nem tudott váltani a BFKA, így nem forgott már veszélyben a hazai győzelem. A kissé álmosan és indiszponáltan kezdő KK AJKA, a második félidei játékának köszönhetően gyűjtötte be biztosan a két bajnoki pontot.

Értékelések

Edzői szemmel Tréki Tamás (vezetőedző- KK Ajka): “Nehéz mérkőzésen szereztük meg az újabb győzelmünket, a lelkes Balatonfüredi fiatalokkal szemben. Az egész mérkőzésen úgy éreztem, hogy dekoncentráltak voltunk, ami nem igazán tetszett. Szépen lassan csordogált a játék, nem igazán vettük fel a saját ritmusunkat, ezért 45 percig kiélezett volt az összecsapás. A végére alakítottuk ki a legnagyobb különbséget, de összességében nem úgy alakultak a dolgok, ahogy szerettem volna. Nem tudtam mindenkinek lehetőséget adni, emiatt van hiányérzetem. A lényeg, hogy itthon tartottuk a két pontot, - igaz nem egy közönségszórakoztató mérkőzésen- ezért jár a gratuláció a fiúknak, hiszen dolgoznak becsülettel. Két bajnokink van hátra, szeretnénk  megőrizni, hibátlan mérlegünket. Hajrá Ajka!!!”

Vikor Ferenc (kapus- KK Ajka): “Kicsit enerváltan kezdtük a mérkőzést, sok hibával játszottunk elől és hátul is.

A második félidő közepétől sikerült egy feszesebb védekezéssel pontosabb befejezésekkel eldönteni a mérkőzést és a két pont sorsát.”