17 gólos ifi siker

Hits: 187

A KK Ajka 25:42 arányban nyert a Mikolik Handball School ellen Budapesten a férfi ifjúsági
II. osztály szombati játéknapján.
FIÚ, IFJÚSÁGIAK:
MIKOLIK HANDBALL - KK AJKA 25-42 (11-22)
KK AJKA csapata: ALMÁS, JÓZSA B., SZÜCS 11, KUBIK 7, POINTNER 7, OLÁH 6,
GYÖRGY 1, ZSÁKI Á. 5, ZSÁKI O. 5. EDZŐ: POÓR TAMÁS.
Edzői szemmel Poór Tamás (vezetőedző- KK Ajka): „Hétvégén az eddig nyeretlen Mikolik
Handball School ellen léptünk pályára Budapesten. A szokatlanul korai időpont miatt, illetve
azért mivel a felnőtt csapat is Szombathelyen játszott, nem a legjobb előjelekkel vártuk a
mérkőzést. A felnőttbe feljátszók hiánya, illetve iskolai elfoglaltság miatt kilenc fővel tudtunk
elutazni a találkozóra. A mérkőzést próbáltuk feszes védekezéssel kezdeni, ennek ellenére a
hazaiak szerezték meg a vezetést. Ezután azonban folyamatosan nálunk volt a
kezdeményezés, az öltözőben megbeszélteket próbálták megvalósítani a srácok.
Folyamatosan nőtt az előnyünk, félidőre már magabiztosan vezettünk, az egyébként jó iramú
találkozón. Félidőben átbeszéltük a legfontosabb dolgokat, hiszen a hiányzók miatt ebben az
összeállításban most játszottunk először. A második félidőt jól kezdtük, a 40. percre már
közel húszgólos volt az előnyünk (11 – 30). Több dolgot is kipróbáltunk támadásban, melybe
néha hiba csúszott, így a mérkőzés végéig nem nőtt tovább az előnyünk. De a srácok így is jól
dolgoztak, a serdülő korúak is több feladatot sikeresen oldottak meg. A pénteki rivális Pécs
elleni hazai „négypontos” mérkőzésünk tétje az lesz, hogy a dobogón maradáshoz mekkora
előnyt sikerül kiharcolnunk a többiekkel szemben tavaszra! Gratulálok a Srácok eddigi