1 gólos vereség a fővárosban

Hits: 119

Vasárnap Budapestre a Vasas csapatához látogattak a női NBII-es lányok. Szoros küzdelemre számíthattak a csapatok, ugyanis a tabella első helye volt a tét.  Az első pár percben a hazaiak domináltak, 3 perc játék után 2-0 arányú hátrányba kerültek a vendég ajkaiak. Az első félidő a felzárkózásról szólt, amikor is a 20. percben sikerült kiegyenlíteni (12-12). A félidei szünetre 2 gólos hátránnyal ment Szalay Ákos csapata (17-15).  A második félidőben mindig sikerült egy kicsit közelebb zárkózni az ellenfélhez, azonban egy rossz periódusnak köszönhetően 6 gólos előnyre tettek szert a budapestiek. A szerencse, valamint a játékvezetők kétes döntései sem a vendégeknek kedveztek. Mindezek ellenére az ajkai lányok az utolsó félidőben nagyot küzdöttek, és végül a 6 gólos hátrányt 1 gólra csökkentették. Végül az ajkai lányok 37-36-os vereséget szenvedtek.

Vasas SC – KK Ajka KFT 37-36 (17-15)

Tótik, Horváth (kapusok), Gelencsér 5, Mészáros 2 (1), Jalkóczi, Mátyás, Sárvári 8, Kondor 8 (4), Fábián, Völler 5, Schneider 2, Gaál 3, Pete 2, Kiss 1.

Edzői szemmel – Szalay Ákos és Klespitz Róbert:

„Gratulálok az ellenfélnek! Szoros mérkőzést játszottunk a Vasas csapata ellen. A 2. félidőben volt egy rossz periódusunk, ahol 6 góllal ellépett az ellenfél. A lányok nagyot küzdöttek és sikerült vissza zárkóznunk, de sajnos a vége -1 lett. A vereség ellenére is büszke vagyok a csapatra!” – Szalay Ákos, vezetőedző

„Az első félidő első részében a Vasas csapata el tudott lépni pár góllal, ekkor nehezen tudtunk alkalmazkodni a játékvezetői felfogáshoz is. Rendezve sorainkat azonban sikerült megfordítani az állást, ezután nagyobb különbség nem alakult ki a csapatok között. A második félidő képe is hasonlóan nézett ki sokáig, azonban következett egy szűk 10 perces rövidzárlat, ahol több gólos hátrányba kerültünk. De ezután a meccs végére meg tudtunk újulni, és jó védekezések után gyors támadásokat vezetve visszajöttünk a mérkőzésbe. Sajnos a végén nem sikerült a pontszerzés (amely véleményem szerint abszolút megérdemelt lett volna), de a következő meccsekre nézve a küzdés és a lendület bíztató volt.” – Klespitz Róbert, másodedző

Játékos szemmel – Völler Petra, átlövő:

„Vasárnap Budapestre utaztunk a Vasas csapatához. Szoros mérkőzésre készültünk, tudtuk, hogy nem fogják könnyen adni a 2 pontot. Igyekeztünk fegyelmezetten játszani, ami azt gondolom jobbára sikerült is. Sok esetben a játékvezetés sem volt fair, amit próbáltunk figyelmen kívül hagyni. Voltak jobb és rosszabb periódusaink a mérkőzésen, azonban a második félidőben 10 percre kicsúszott a kezünkből az irányítás, így 6 gólos hátrányba kerültünk. Az utolsó pillanatig küzdött a csapat, így 1 gólra zárkóztunk. Nagyon büszke vagyok a lányokra!  Sajnálom, hogy végül nem 2 ponttal tértünk haza, igyekszünk kijavítani a hibáinkat és hazai pályán revansot venni. Hajrá Ajka!”